To zdecydowanie najbrzydszy samochód w historii. Dlaczego w ogóle powstała dyskusja na ten temat?

Fiat Multipla to bez wątpienia potworny samochód. Nie ma w nim nawet pół elementu, który mógłby się podobać. Chociaż – nie każdy ma takie zdanie. Dla niektórych wciąż ten samochód jest piękny. Jak to możliwe?

To zdecydowanie najbrzydszy samochód w historii. Dlaczego w ogóle powstała dyskusja na ten temat?
Podaj dalej

O gustach się zazwyczaj nie dyskutuje. Skłonił nas do tego jednak artykuł „Interii”, która postanowiła rozważyć ten temat. Multipla ma zalety. Samochód ma trzy siedzenia z przodu i trzy z tyłu. I wszędzie tam jest w miarę dużo miejsca – i na nogi i nad głową. Podróżuje się tym pewnie dosyć komfortowo i przyjemnie i pewnie dla wielu osób to dobre, rodzinne auto.

Kwestia w tym, że przecież nikt nie mówił, że to jest złe auto, albo niekomfortowe. Jest po prostu paskudne. Ale wychodzi na to, że inaczej twierdzi większość. Na wspomnianej „Interii” zamieszczono ankietę. W momencie oddania przeze mnie głosu, było ich łącznie 2162, a zatem dosyć spora próbka.

Wyniki? Za określeniem Multipli jako paskudnej zagłosowało 41% osób. 47% zagłosowało za opcją „piękny”, 12% głosujących nie miało zdania. No cóż – mamy wrażenie, że większość tych osób zrobiła sobie tutaj „jaja”. Naprawdę Multipla to dla was piękny samochód?

Jak więc ocenić… chociażby Porsche 911? Lamborghini Countach, zresztą, jakiekolwiek Lamborghini, Ferrari, Mercedesa C63 AMG, Audi R8, Forda Mustanga. Można by tak wymieniać i wymieniać i pewnie znaleźlibyśmy setki aut, do których określenie „piękny” pasuje bardziej, niż do Multipli. Ale tak działa demokracja i wolne głosowanie, nie zawsze wygrywa ta opcja, która powinna.

Przeczytaj również