To nie prędkość jest problemem. To głupota, bezmyślność, idiotyczne wyprzedzanie. To jest problem

Światło dzienne ujrzała dziś kolejna kompilacja niebezpiecznych i chamskich sytuacji na drogach od „Stop Cham”. Nie sposób nie dojść do pewnych wniosków oglądając te zdarzenia. To prędkość, czy idiotyczne wyprzedzanie i bezmyślność jest problemem?

To nie prędkość jest problemem. To głupota, bezmyślność, idiotyczne wyprzedzanie. To jest problem
Podaj dalej

Z jakiej przyczyny dochodzi na tym nagraniu do wypadków, czy kolizji? A to jakieś głupie wyprzedzanie, to bezmyślność, brak uwagi, nieznajomość przepisów. Czy przyczyną jest prędkość? No nie, nie to jest problemem, że ktoś jedzie 90 zamiast 70. Problemem jest to, że podejmuje przy tym głupie decyzje.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

I w sumie nie wiadomo nawet z czego to wynika? Część kierowców to oczywiście skończone chamy, które uważają, że wszystko im się należy i droga jest ich własnością, a reszta ma ustępować. No ale jednak nie oszukujmy się, jest to jakiś margines ogółu. I to nie ten margines doprowadza do większości zdarzeń na polskich drogach.

No ale co – tutaj jakiś telefon, bo przecież trzeba komuś odpisać. Tam wyłączone myślenie. Jeszcze z innej strony pewność, że „na pewno się uda, na pewno zdążę”. To nie prędkość jest problemem, a bezmyślność, głupie decyzje. I najgorsze jest to, że tego elementu zwyczajnie nie da się wyeliminować z dróg. Nie ma takiej możliwości.

Przeczytaj również