To jeden z najważniejszych dni w jego życiu. Elon Musk kilka dni od zrealizowania wielkiego celu

To jeden z najważniejszych dni w jego życiu. Elon Musk kilka dni od zrealizowania wielkiego celu

To jeden z najważniejszych dni w jego życiu. Elon Musk kilka dni od zrealizowania wielkiego celu

Podaj dalej

Do historycznego wydarzenia pozostał zaledwie tydzień. Już 27 maja Elon Musk wysyła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej swoją pierwszą rakietę z załogą. To historyczny moment, na który czeka Ameryka i cały świat.

Na ten moment czekają chyba wszyscy. 27 maja, czyli już w kolejną środę, Elon Musk wysyła swoją pierwszą rakietę z załogą w kosmos. Kontrowersyjny biznesmen powoli zdradza szczegóły dotyczące tego wyjątkowego lotu.

Statek Crew Dragon ma ważną misję. To pierwszy załogowy lot z amerykańskiej ziemi od zakończenia programu wahadłowców w 2011 roku. Od tamtej pory Amerykanie (i nie tylko) pragnący dostać się na Międzynarodową Stację Kosmiczną musieli korzystać z rosyjskich Sojuzów. Po 9 latach przerwy to wszystko ma się teraz zmienić.

Elon Musk i jego SpaceX wygrywa wyścig z Boeingiem. Właściciel Tesli jako pierwszy wykonał wszystkie niezbędne testy, a także zaliczył bezpiecznie bezzałogowy lot. Teraz czas na lot testowy z załogą. Zanim statki SpaceX będą „woziły” amerykańskich astronautów do ISS, Crew Dragon musi bezpiecznie wykonać lot testowy, a następnie przetrwać w przestrzeni kosmicznej przez minimum 210 dni oraz wrócić z załogą na ziemię.

Do historycznego lotu SpaceX dojdzie w środę, 27 maja. Astronauci już poddani są kwarantannie. To standardowa procedura – każdy przed lotem musi takową odbyć. Ba, NASA i tak jest tutaj „łagodna”, bo ich kwarantanna to tylko dwa tygodnie. W przypadku agencji Roskosmos, załoga, która miała lecieć na ISS z Bajkonuru, musiała przejść aż półtora miesiąca kwarantanny.

Do startu dojdzie na przylądku Canaveral, z Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy’ego na Florydzie. Co ciekawe, astronauci, czyli Doug Hurley i Robert Behnken na miejsce odlotu podjadą… Teslą Model X. A jakże by inaczej! Cała akcja ma być przeprowadzona w iście amerykańskim stylu, to znaczy z pompą. Na pewno będzie ciekawie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News