To częsty nawyk u kierowców. „Tak uczą do egzaminu”. Nigdy tego nie rób, koszty naprawy są ogromne

Wielu kierowców ma swoje dziwne nawyki podczas prowadzenia samochodu. Niektóre z nich – chociaż wydają się sensowne i logiczne – mogą doprowadzić do uszkodzenia samochodu. Koszty naprawy naprawdę są ogromne.

To częsty nawyk u kierowców. „Tak uczą do egzaminu”. Nigdy tego nie rób, koszty naprawy są ogromne
Podaj dalej

Jak nie władować się w koszty naprawy samochodu? Przede wszystkim, należy go odpowiednio użytkować. Odpowiednio użytkowany pojazd to dłuższy okres zużywania poszczególnych części. Przykładowa część wytrzyma bez problemu kilkaset tysięcy kilometrów, a my możemy ją zajechać w kilkadziesiąt. Na co należy szczególnie uważać, aby uniknąć kosztownej naprawy?

samochód koszt koszty naprawa naprawy sprzęgło
fot. pixabay

Wielu kierowców ma dziwny nawyk zbyt częstego wciskania sprzęgła. Pedał powinniśmy wciskać wyłącznie w momencie, w którym chcemy zmienić bieg – w niektórych samochodach także odpalić silnik. Każde inne użycie sprzęgła doprowadzi do jego szybszego zużycia i kosztownej naprawy.

Benzyna za 5,63 zł a diesel za 6,66 zł! Promocja? Nie – to cena regularna. Jak z tego skorzystać?

Często spotyka się, że kierowca trzyma wciśnięty pedał sprzęgła na skrzyżowaniu, na światłach, w korku itd. To oczywiście błąd. W takiej sytuacji czas oczekiwania powinniśmy spędzić na luzie. Dopiero w momencie, kiedy chcemy ruszyć, wciskamy sprzęgło, wbijamy jedynkę i ruszamy. Na sprzęgło należy uważać też podczas samej jazdy i nie wciskać go – najlepiej zdjąć nogę i położyć ją obok. Nie wykonujemy też tzw. „kopania w sprzęgło”, aby samochód lepiej przyspieszał. Użytkujmy go właściwie, a unikniemy kosztownej wymiany, sięgającej kilku tysięcy złotych.

Policjant zada ci jedno pytanie. Nie znasz odpowiedzi? Mandat – nie wymigasz się z tego w żaden sposób

Przeczytaj również