Jak nie władować się w koszty naprawy samochodu? Przede wszystkim, należy go odpowiednio użytkować. Odpowiednio użytkowany pojazd to dłuższy okres zużywania poszczególnych części. Przykładowa część wytrzyma bez problemu kilkaset tysięcy kilometrów, a my możemy ją zajechać w kilkadziesiąt. Na co należy szczególnie uważać, aby uniknąć kosztownej naprawy?
Wielu kierowców ma dziwny nawyk zbyt częstego wciskania sprzęgła. Pedał powinniśmy wciskać wyłącznie w momencie, w którym chcemy zmienić bieg – w niektórych samochodach także odpalić silnik. Każde inne użycie sprzęgła doprowadzi do jego szybszego zużycia i kosztownej naprawy.
https://wrc.net.pl/kw-benzyna-za-563-zl-a-diesel-za-666-zl-promocja-nie-to-cena-regularna-jak-z-tego-skorzystac
Często spotyka się, że kierowca trzyma wciśnięty pedał sprzęgła na skrzyżowaniu, na światłach, w korku itd. To oczywiście błąd. W takiej sytuacji czas oczekiwania powinniśmy spędzić na luzie. Dopiero w momencie, kiedy chcemy ruszyć, wciskamy sprzęgło, wbijamy jedynkę i ruszamy. Na sprzęgło należy uważać też podczas samej jazdy i nie wciskać go – najlepiej zdjąć nogę i położyć ją obok. Nie wykonujemy też tzw. „kopania w sprzęgło”, aby samochód lepiej przyspieszał. Użytkujmy go właściwie, a unikniemy kosztownej wymiany, sięgającej kilku tysięcy złotych.
https://wrc.net.pl/kw-policjant-zada-ci-jedno-pytanie-nie-znasz-odpowiedzi-mandat-nie-wymigasz-sie-z-tego-w-zaden-sposob