Tesla zniszczyła kolejny ranking! Rywale są daleko, bardzo daleko z tyłu. Elon Musk może być dumny

Czy Tesla to aktualnie największy i najpotężniejszy producent samochodów na świecie? Wiele na to wskazuje. Elon Musk stworzył giełdowego potwora, który właśnie rozniósł w pył kolejny ranking. Jak oni to robią?

tesla elon musk wartość ranking
Podaj dalej

Tym razem chodzi o ranking firmy Kantar. W skrócie chodzi tu o to, aby wytypować najpotężniejsze firmy świata – nie chodzi tutaj wyłącznie o sam majątek, ale również wizerunek itp. Jak to ładnie określiła „Interia”, chodzi tu o wycenę znaku handlowego danej marki. Gdzie uplasowała się tu Tesla i co na to Elon Musk?

tesla elon musk wartość ranking
fot. Tesla

Pierwsza trójka tego rankingu to Amazon, Apple i Google. I tutaj nie było absolutnie żadnej możliwości choćby zbliżenia się. Jeśli chodzi o producentów samochodów, to najwyżej znalazła się właśnie Tesla. Kantar wycenił jej wartość na ponad 42 miliardy dolarów. Wartość drugiej Toyoty to już „zaledwie” 27 miliardów.

Różnicę jeszcze bardziej podkreśla giełda, gdzie wartość Tesli szacowana jest na 632 miliardy dolarów. Daleko z tyłu, bo z wartością 248 miliardów na drugim miejscu znajduje się Toyota, a trzeci Volkswagen to kapitalizacja rynkowa na poziomie 154 miliardów. Niech na wyobraźnię zadziała wam to, że Tesla na rynku jest potężniejsza od czterech kolejnych koncernów w zestawieniu razem wziętych, czyli Toyoty, Volkswagena, Daimlera oraz BYD.

tesla elon musk wartość ranking
fot. Tesla

I jeszcze jedno. Cały czas musimy mieć świadomość tego, że Tesla rośnie. To nie są jakieś graniczne wartości, które się wahają w jedną, albo drugą stronę. To jest nieustanny wzrost i ten wzrost wręcz galopuje – nie tylko na giełdzie, ale we wszelkich możliwych rankingach. I chociaż sam Elon Musk nie jest na ten moment najbogatszą osobą świata, to ten fakt pewnie szybko się zmieni i kontrowersyjny biznesmen wróci na swoje miejsce.

Przeczytaj również