Ten samochód to hit. Jest prawie nowy, nic nie pali i mało kosztuje. Polacy się w nim zakochali

Zmienić samochód na nowy, czy pozostać przy swoim? Jeśli już zmieniać, to na jaki? Co powinienem kupić – SUV, hatchback, sedan, kombi? Każdego dnia wielu Polaków staje przed takimi dylematami. Każdy z nas oczywiście szuka czegoś innego. Jeśli jednak szukacie małego, miejskiego samochodu z niewielkim spalaniem… to tak się składa, że to może być jedna z opcji. To jest auto, które rozkochało w sobie Polaków.

Nissan Micra piąta generacja diesel benzyna samochód silnik spalanie
Podaj dalej

Dlaczego ten samochód to hit?

Nissan Micra to samochód, o którym już sobie trochę mówiliśmy. Pomijając nieco pierwszą i drugą generację, omawialiśmy tę trzecią, która stała się tak wielkim hitem – również w Polsce. Natomiast produkcja trzeciej generacji zakończyła się w 2010 roku. Wciąż ten samochód ma wielu zwolenników… ale na rynku pojawiły się nowe wersje tej japońskiej legendy. O ile czwarta generacja mi osobiście kompletnie nie przypadła do gustu, tak już piąta… Okej – tu jest naprawdę bardzo dobrze.  Tutaj Micra poważnie wkracza do gry.

Nissan Micra piąta generacja diesel benzyna samochód silnik spalanie
fot. Nissan Global Newsroom

Piąta generacja produkowana jest we francuskim Flins-sur-Seine. Produkowana jest z myślą o rynku europejskim i to widać. Być może moja wyobraźnia płata mi tutaj figla, ale pod pewnym kątem to auto przypomina mi… takie połącznie Peugeota 208 z Fordem Fiestą… jednocześnie z tyłem na styl kilku modeli Toyoty. Natomiast to nic. Mnie osobiście piąta generacja Nissana Micry bardzo się podoba. I to skojarzenie ze sportowymi hatchbackami popularnymi w Europie najlepiej o tym świadczy. To naprawdę bardzo ładne auto. To Micra wymyślona zupełnie od nowa.

Co ma do zaoferowania?

Najnowszy Nissan Micra był oferowany w kilku wariantach z silnikiem benzynowym oraz w wariancie z silnikiem diesla. Jeśli chodzi o silniki benzynowe, to były one oczywiście bardzo małe – od 0,9 do 1,0 litra. Co za tym idzie, nie możemy się tutaj spodziewać jakiejś kosmicznej mocy. Chociaż… zaczyna się od 71 koni… ale kończy na 117. Biorąc pod uwagę to, że mamy tutaj malutki, miejski, lekki samochód, 117 koni mechanicznych mocy wcale nie brzmi źle. W zależności od silnika mamy tutaj do czynienia ze spalaniem na poziomie 5-6 litrów w cykli mieszanym.

Nissan Micra piąta generacja diesel benzyna samochód silnik spalanie
fot. Nissan Global Newsroom

W przypadku modelu z silnikiem diesla, mamy tutaj jednostkę o pojemności 1,5 litra o mocy 90 koni mechanicznych. Tutaj oczywiście wrażenie robi spalanie – ok. 4,5 litra w cyklu mieszanym i ok. 4 litrów w trasie. Jeśli chodzi o hatchbacki, to Nissan Micra piątej generacji jest jednym z najlepiej ocenianych samochodów przez polskich kierowców. Świadczy o tym ranking stworzony na podstawie ocen samych użytkowników na portalu „Autocentrum”. To daje wiele do myślenia. Ten samochód po prostu zdobył serca Polaków. I ja się temu nie dziwię.

Ile Kosztuje Nissan Micra piątej generacji?

Biorąc pod uwagę wszystko to, co napisałem przed momentem, mówimy tutaj o bardzo tanim samochodzie. Jego cena na portalach z ogłoszeniami często kręci się w okolicach 40 tysięcy złotych. A często jest nawet taniej. A przecież pamiętajmy o tym, że mówimy tutaj o autach z roczników 2017-2019. Uważam, że stosunek jakości do ceny jest tutaj bardzo korzystny. Małe, miejskie, w miarę nowe auto z dobrymi, oszczędnymi silnikami za mniej, niż 40 tysięcy złotych? To brzmi naprawdę dobrze.

Zdjęcia: Nissan Global Newsroom

Źródło danych: Autocentrum

Przeczytaj również