Ten potężny SUV rozkochał w sobie Polaków. Cena za to luksusowe, nowe auto jest teraz okazjonalna

Który SUV na rynku jest najładniejszy? O gustach zazwyczaj się nie dyskutuje. Każdy z nas ma inne zdanie na temat tego, co jest ładne, a co nie. Dla mnie osobiście jednym z najładniejszych aut z tego segmentu będzie Peugeot 408. Natomiast bez cienia wątpliwości są też tacy, którzy docenią to włoskie cudeńko. Świetny, bardzo mocny silnik, piękna linia nadwozia… no i cena, która teraz wydaje się wręcz okazjonalna.

SUV Alfa Romeo Tonale cena osiągi silnik hybryda benzyna diesel
Podaj dalej

Ten SUV robi duże wrażenie

Alfa Romeo Tonale jest produkowana od 2022 roku. Zatem czegokolwiek byśmy nie powiedzieli, jest to samochód nowy. Jasne – każdy nieco inaczej rozumie znaczenie słowa „nowy”, natomiast w kontekście motoryzacyjnym 2-letnie auto to po prostu „świeżynka”. Tonale to bez wątpienia jeden z ulubionych samochodów z segmentu SUV w opinii Polaków. Nie chodzi tutaj tak o wyniki sprzedaży, jak o realne oceny kierowców, właścicieli tych aut. Alfa Romeo Tonale w zestawieniu „Autocentrum” tworzonym właśnie na podstawie ocen kierowców, plasuje się bardzo wysoko.

SUV Alfa Romeo Tonale cena osiągi silnik hybryda benzyna diesel
Zdjęcia Prasowe | Media Stellantis

Samochód jest dostępny w kilku wersjach. Do wyboru mamy tutaj klasyczne napędy, czyli benzyna i diesel oraz napęd nowoczesny, czyli hybryda plug-in. I jak to zazwyczaj bywa, pod względem osiągów zdecydowanie najbardziej imponuje ta ostatnia. Tonale w tej wersji ma 280 koni mechanicznych mocy. Rozpędza się do setki w 6 sekund, ma napęd na cztery koła i pali… około 1,4 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Przy takim spalaniu i z wsparciem silnika elektrycznego, na jednym baku przejedziemy… prawie 4000 kilometrów – podaje serwis „Autocentrum”.

Coś dla każdego

Oczywiście fani klasycznych napędów mają tutaj do dyspozycji chociażby benzynowy i dieslowski silnik o mocy 130 koni mechanicznych. Jest też wersja 160 i 256-konna z silnikiem benzynowym. Produkowana w Pomigliano d’Arco maszyna to w pewnym sensie półka niżej pod kultowym już Stelvio. W pewnym sensie można by uznać, że jest to propozycja bardziej budżetowa. Taka, na którą zdecydowanie więcej osób będzie w stanie sobie pozwolić. Ile kosztuje Alfa Romeo Tonale?

SUV Alfa Romeo Tonale cena osiągi silnik hybryda benzyna diesel (2)
Zdjęcia Prasowe | Media Stellantis

Cena zależy oczywiście od silnika i wyposażenia. Natomiast na popularnych portalach z ogłoszeniami można znaleźć taki samochód już za 140 tysięcy złotych. Naturalnie nie w wersji z 280-konną hybrydą. Tutaj mówimy już o kwotach oscylujących bliżej granicy 200 tysięcy złotych. Jasne, ktoś powie, że to włoskie cudeńko tak czy inaczej jest drogie. Pewnie tak. Chociaż biorąc pod uwagę to, ile kosztują teraz auta, nawet używane… to nie do końca zgodziłbym się z taką opinią. W okolicy 100 tysięcy złotych dostępne są zwykłe, miejskie auta. Tutaj mamy pięknego włoskiego SUV-a.

Zdjęcia Prasowe | Media Stellantis

Przeczytaj również