Tam jesteś szczególnie narażony na kradzież samochodu. Lepiej wybrać się do tego miasta bez auta?

Tam jesteś szczególnie narażony na kradzież samochodu. Lepiej wybrać się do tego miasta bez auta?

kradzież samochodu warszawa (3)

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś, czy kradzież samochodu to w Polsce „popularne” przestępstwo? „Interia” podaje, że w pierwszej połowie 2021 roku zginęło w naszym kraju nieco ponad aut maszyn. Czy to dużo?

Liczba ta na pewno nie jest mała. Czy jesteśmy narażeni na kradzież samochodu? Wydaje się, że w jakimś stopniu tak. Statystyki mówią, że średnio, dziennie ginie ponad 20 samochodów w całym kraju. Niby mało, ale z drugiej strony zawsze może trafić na ciebie. Oczywiście losowi w tym przypadku można nieco „pomóc”.

kradzież samochodu warszawa
fot. pixabay

Interesujący jest fakt, że niemal 900 z tych 3700 aut zginęło w samej Warszawie i okolicach. Takie informacje podaje „Interia” na bazie tekstu „Rz”. Tak więc sama Warszawa odpowiada za więcej kradzieży, niż np. województwo wielopolskie i dolnośląskie razem wzięte. Popatrzcie na świętokrzyskie, gdzie ukradziono zaledwie 26 aut… W całym śląskim nieco ponad 300…

kradzież samochodu warszawa
fot. pixabay

Tak więc teoretycznie, najbardziej narażony na kradzież samochodu jesteś w Warszawie. Jeszcze bardziej, kiedy posiadasz samochód japoński. Właśnie tak, dane wskazują na to, że w stolicy przestępcy zapatrują się głównie na japońskie marki. W Poznaniu dominują za to marki francuskie, zaś w reszcie kraju auta niemieckie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News