Tak powinna działać policja! Pijany kierowca został natychmiast zatrzymany przez policjantkę

Dokładnie tak powinna działać policja. Ta policjantka, nawet pomimo faktu, że była poza służbą, zatrzymała podejrzanego. Pijany kierowca bardzo się zdziwił. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Tak powinna działać policja! Pijany kierowca został natychmiast zatrzymany przez policjantkę
Podaj dalej

Zatrzymania dokonała policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Nie była na służbie, ale zauważyła jadące zygzakiem Daewoo. Oczywiście to dało jej do myślenia. Kobieta wyprzedziła pojazd i zmusiła go do zatrzymania. Pijany kierowca był wyraźnie zaskoczony – policja działa też poza służbą.

Policjantka natychmiast wyciągnęła kluczyki ze stacyjki Daewoo. Od kierowcy czuła mocną woń alkoholu, co natychmiast utwierdziło ją w przekonaniu. Na miejsce wezwany został patrol policji. Okazało się, że 41-latek miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Obcokrajowiec dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Został zatrzymany i trafił do aresztu. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Przy okazji tej informacji policja zaapelowała: Jeżeli podejrzewasz, że jadący przed Tobą kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym dyżurnego Policji. We wskazane miejsce natychmiast skierowany zostanie patrol.

Przeczytaj również