Stary diesel? Tak, to wkrótce będzie towar numer jeden na rynku. Zostaw swojego w garażu

Stary diesel? Tak, to wkrótce będzie towar numer jeden na rynku. Zostaw swojego w garażu

stary diesel samochody używane

Podaj dalej

Dlaczego niby stary diesel miałby być towarem numer jeden na rynku? Zastanówcie się – co ludzie mieliby kupować? Samochody elektryczne, albo te nowe, naszpikowane elektroniką i ograniczeniami wynalazki?

Motoryzacja jaką znamy prawdopodobnie już umarła. Co prawda niektórzy producenci mają jeszcze w swojej gamie samochody spalinowe. Natomiast ten diesel, czy benzyna, to już nie to samo, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze np. 10 lat temu. Kolejne unijne przepisy i normy skutecznie zabijały motoryzację.

stary diesel samochody używane
fot. freepik.com

Aktualnie wciąż jeszcze produkuje się samochody spalinowe. Natomiast pierwsza sprawa jest taka, że one są wyjątkowo „wyżyłowane”. Małe silniki, mała moc, wszystko małe, aby w ogóle zmieścić się w normach. A druga sprawa to cała ta elektronika – to też na pewno wielu osobom nie pasuje.

Nie ma sensu się rozwodzić na temat tego, co czeka nas w przyszłości. Na pewno nie będzie kolorowo. Można oczywiście się przerzucić, iść z duchem czasu. Kupować elektryki oraz hybrydy. Ale co z tymi, którzy nie chcą się przerzucić? Dla nich za niedługo jedyną opcją będzie obracanie się na rynku samochodów używanych. A tam co będzie królowało? No stary diesel.

stary diesel samochody używane
fot. freepik.com

OK, może nie stary, stary. Ale do pewnego rocznika te samochody jeszcze bardzo długo będą w cenie. Z jednego, oczywistego powodu – po nich nic lepszego już niestety nie będzie. Tankujesz, jeździsz na baku 1000 kilometrów, wszystko gra. Czego chcieć więcej?

Przeczytaj również