Słoneczne dni są zagrożeniem. Kierowco uważaj na to. Tragedia może wydarzyć się w każdej chwili

Policja jak co roku przypomina, czym grozi zamykanie dzieci, bądź zwierząt w samochodach. Upalne dni są tu szczególnie niebezpieczne. Wystarczy chwila bezmyślności i tragedia gotowa. Po prostu tego nie rób!

samochód leasing podatek
Podaj dalej

Czy naprawdę trzeba komuś tłumaczyć co dzieje się w samochodzie, kiedy ten ma zamknięte szyby i jest pozostawiony w pełnym słońcu? Chyba każdy z was zna to uczucie, kiedy wsiądziecie do takiego auta. Wszystko wręcz piecze, a temperatura jest nie do zniesienia. Wciąż ludzie uważają, że pozostawienie dziecka, czy zwierzęcia w takim aucie to dobry pomysł. Przy każdej takiej sytuacji może wydarzyć się tragedia.

samochód kierowco dziecko tragedia
fot. freepik.com

Wystarczy kilkanaście minut. Temperatura w takim samochodzie rośnie do poziomu, który może zagrażać życiu. To nie są żarty – dziecko, czy zwierzę pozostawione w takiej sytuacji może się przegrzać, a nawet umrzeć. Jeśli nie macie możliwości zabrać dziecka, czy pupila na zakupy, to po prostu musicie tam pojechać bez nich. Nie zostawiamy dzieci, ani zwierząt w samochodzie i tyle!

samochód kierowco dziecko tragedia
fot. policja

To również uwaga do wszystkich, którzy zauważą taką sytuację gdzieś na parkingu. Wezwanie policji, czy pogotowia to w takiej sytuacji obowiązek. A do właścicieli takich aut – wybite szyby będą w takiej sytuacji waszym najmniejszym zmartwieniem. Każdy, kto wybije szybę w samochodzie, w którym zamknięte jest dziecko, bądź zwierzę, nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie mienia.

Przeczytaj również