Sensacyjne doniesienia z Formuły 1! Ferrari odpuszcza sezon 2020

Podczas przedsezonowych testów F1 w Barcelonie Ferrari nie zaprezentowało dobrego tempa. To sprawiło, że władze teamu podjęły istotną decyzję dotyczącą przyszłości ekipy z Maranello.

Sensacyjne doniesienia z Formuły 1! Ferrari odpuszcza sezon 2020
Podaj dalej

Jeśli chodzi o zbiorcze wyniki testów, to zdecydowanie najlepszy w Barcelonie był Mercedes. Przed ekipą Ferrari znalazły się też Red Bull oraz Renault. Można by rzec, że Ferrari było na testach dopiero czwartą siłą w stawce.

Ferrari szybko reaguje. Sebastian Vettel przyznał, że na ostateczne decyzje jest jeszcze za wcześnie, wszak sezon F1 jeszcze na dobre się nie zaczął i o układzie stawki więcej powie nam pierwsze Grand Prix sezonu, które odbędzie się w Australii.

Nikt jednak nie ukrywa, że jeżeli Ferrari nie będzie dominowało i seryjnie wygrywało, to szybko porzuci swoje starania i od razu zajmie się w pełni programem na rok 2021. Ten będzie z całą pewnością ważniejszy.

Przypominamy,  w 2021 roku wchodzą zupełnie nowe przepisy i będziemy obserwowali w F1 zupełnie nowe konstrukcje. Powstaje więc pytanie, jak długo zespoły będą w ogóle zajmowały się bolidami na sezon 2020 i kiedy zaczną myśleć już wyłącznie o przyszłym roku?

Trzy grosze wtrącił szef ekipy Ferrari, Mattia Binotto. On zdradził, że decyzja o porzuceniu projektu 2020 zapadnie najwcześniej za kilkanaście tygodni, po kilku wyścigach. Jeśli strata będzie zbyt wielka, Ferrari od razu zajmie się bolidem na 2021 rok.

Przeczytaj również