Rajd Lipawy: Oliver Solberg kończy dzień na prowadzeniu. Mikołaj Marczyk zmieniał kapcia na oesie

Rajd Lipawy: Oliver Solberg kończy dzień na prowadzeniu. Mikołaj Marczyk zmieniał kapcia na oesie

Podaj dalej

Pierwszy dzień ścigania na Rajdzie Lipawy dobiegł końca. Na prowadzeniu zakończył go Oliver Solberg, zwycięzca ubiegłorocznej edycji. Mikołaj Marczyk pechowo złapał kapcia i musiał zmieniać go na oesie.

Zawodnicy wznowili rywalizację na 20-kilometrowym OS3 SC Grupa. Tam Oliver Solberg kolejny raz pokazał klasę i pokonał drugiego Emila Lindholma o 5,6 s. Podium skompletował Nikołaj Griazin, dalej byli Mads Ostberg i Aleksiej Łukjaniuk. Prawdziwe emocje nadeszły jednak nieco później.

Na 25-kilometrowym OS4 Ramirent mieliśmy potężne uderzenie. Walczący o zwycięstwo Griazin wyleciał z drogi i zniszczył swój samochód. Solberg był na mecie dopiero piąty, natomiast on ma usprawiedliwienie – utknął w kurzu za załogą, która wlokła się przed nim. Na szczycie tabeli z wynikami po raz pierwszy w ten weekend mieliśmy Aleksieja Łukjaniuka.

Po czterech odcinkach specjalnych na prowadzeniu w Rajdzie Lipawy znajduje się Solberg, który w tym momencie ma 10 sekund przewagi nad drugim Ostbergiem. Podium ze stratą 16,2 s kompletuje Łukjaniuk, czwarty Pietarinen traci już ponad 30 sekund.

Na 16. miejscu dzień zakończyli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Zawodnicy Orlen Team mieli problem na trzecim oesie, gdzie tuż po starcie złapali kapcia. Jego wymiana oznaczała niestety sporą stratę. Polacy zajmują teraz 8. miejsce w ERC 1 Junior.

Jutro na zawodników czeka sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 87 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9:00 czasu polskiego od 16-kilometrowego OS5 Liepaja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News