Premier Morawiecki potwierdza! Polska otwiera tylko jedną granicę. Sprawdź z którym krajem

Podczas rozmowy w RMF FM, premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że w ciągu kilku następnych dni Polska otworzy pierwszą granicę. Jest to istotne zagranie z punktu strategicznego. Gdzie pojedziemy bez ograniczeń?

Premier Morawiecki potwierdza! Polska otwiera tylko jedną granicę. Sprawdź z którym krajem
Podaj dalej

Polskie granice zamknięte są od ponad 2 miesięcy. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania wyjazdu z kraju, natomiast przy powrocie objęci będziemy 14-dniową kwarantanną. Zresztą udając się do konkretnego kraju nie jest wykluczone, że i tam nie będziemy narażeni na kwarantannę.

Swoje granice otworzyli już nasi partnerzy, m.in. z Grupy Wyszehradzkiej – Słowacja, Czechy oraz Węgry. Te kraje porozumiały się z Niemcami oraz Austrią, ale Polska do porozumienia przystąpić nie chciała. Ale dzisiaj rano premier Morawiecki ogłosił, że Polska otwiera granicę.

Premier zapowiedział, że w ciągu kilku kolejnych dni otwarta zostanie granica z Litwą. Ta ma z kolei otwarte granice z Łotwą i Estonią – a to jest istotne z punktu strategicznego. Polska w pierwszej kolejności ma zamiar budować relacje z krajami nadbałtyckimi, które według rządu najlepiej poradziły sobie z pandemią.

Przeczytaj również