Prędkość, wyprzedzanie i cyk, zatrzymanie. 20-latek w kilka sekund pożegnał się z prawem jazdy

Prawo jazdy o wiele łatwiej jest stracić, niż uzyskać. Brutalnie przekonał się o tym ten 20-latek. Prędkość, wyprzedzanie… po chwili zatrzymanie i koniec. Na jego nieszczęście jechała za nim grupa speed.

Prędkość, wyprzedzanie i cyk, zatrzymanie. 20-latek w kilka sekund pożegnał się z prawem jazdy
Podaj dalej

W 99% przypadków takie zachowanie na drodze uchodzi na sucho. To jednak nie oznacza, że można tak robić – wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, na podwójnej ciągłej? No nie – nie wolno tak robić. Do tego jeszcze prędkość…

wyprzedzanie policja

Całe zdarzenie miało miejsce w Płotach. Grupa speed patrolowała teren, wtedy zauważyła Alfę Romeo, jadącą 121 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Jeszcze sama ta prędkość nie pogrążyłaby 20-latka. Ale to wyprzedzanie?

policja wyprzedzanie zatrzymanie

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych – młody człowieku, kto dał ci prawo jazdy? Na szczęście ten błąd w sztuce został szybko naprawiony. Za każde przewinienie kierowca otrzymał po 10 punktów karnych. Łącznie zebrał ich więc 30 i pożegnał się z prawem jazdy. Oby przy kolejnej próbie zdania egzaminu ktoś do porządku wytłumaczył mu przepisy ruchu drogowego.

Przeczytaj również