Pracodawca będzie sprawdzał pracowników alkomatem. Zmiana, która od dawna była konieczna?

Już wkrótce pracodawca dostanie odpowiednie narzędzia prawne do kontroli pracownika alkomatem. Nad takimi przepisami pracuje obecnie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Można by zapytać – dlaczego dopiero teraz?

Pracodawca będzie sprawdzał pracowników alkomatem. Zmiana, która od dawna była konieczna?
Podaj dalej

Do informacji o pracach ministerstwa w tym zakresie dotarł portal „prawo.pl”. Należy zaznaczyć, że na ten moment trwają prace wewnątrz ministerstwa i nie rozpoczęła się jeszcze oficjalna procedura legislacyjna. Wydaje się, że jest to nieuniknione, bo pracodawca powinien mieć takie prawo.

Przepisy będą prawdopodobnie zakładały to, że pracodawca sam będzie mógł przeprowadzić konkretne badanie, czy test, który będzie miał wykazać, czy dana osoba jest pod wpływem alkoholu, bądź też innych środków. Wszystko to w celu ewentualnej możliwości niedopuszczenia takiej osoby do pracy.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Wydaje się, że nie ma tu z czym dyskutować. Można jedynie zapytać – dlaczego tak późno? Takie przepisy są czymś oczywistym. Jest długa lista zawodów, w których pracownik pod wpływem alkoholu może wywołać ogromne szkody. Może uszkodzić mienie, lub co gorsza, narazić na niebezpieczeństwo siebie i innych.

Kierowca autobusu, lekarz, operator ciężkich maszyn, obsługa ruchu lotniczego, dróżnik przejazdowy, kierowca zawodowy. Można by tak wymieniać i wymieniać. Te przepisy są koniecznością.

Przeczytaj również