Posiadasz taką aplikację? Ta nawigacja jest szkodliwa. Natychmiast usuń ją ze swojego telefonu!

Nawigacja to podstawowe urządzenie, pomagające nam się poruszać każdego dnia – nie tylko samochodem. Nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Posiadasz taką aplikację? Natychmiast usuń ją ze swojego telefonu!

telefon aplikacja nawigacja
Podaj dalej

Nawigacja to podstawowa aplikacja w każdym telefonie. Korzysta z niej każdy i to niemal każdego dnia. Nawet kiedy znamy drogę, warto uruchomić aplikację. Po co? Ona na bieżąco analizuje ruch, więc pokaże nam objazd, kiedy na danym odcinku jest jakiś korek. Dodatkowo, ostrzeże nas przed fotoradarem, wypadkiem, czy patrolem policji.

telefon aplikacja nawigacja
fot. pixabay

Są natomiast na rynku aplikacje, które mogą zainfekować twój telefon. Właśnie zwrócono uwagę na kolejną – to „Top Navigation”. Została ona pobrana ponad 500 tysięcy razy. Według ekspertów jest to zainfekowany program. Ma on nakłaniać do subskrybowania fałszywych usług premium – podaje portal „dobreprogramy.pl”.

telefon aplikacja nawigacja
fot. pixabay

Aplikacja może wykradać dane z SMS-ów oraz odczytywać treści z ekranu. W bardzo łatwy sposób można zdradzić swoje loginy i hasła – m.in. do konta bankowego – zaznacza „dobreprogramy.pl”. Koniecznie sprawdź, czy nie posiadasz takiej aplikacji na swoim telefonie. Jeśli tak – natychmiast ją usuń.

Przeczytaj również