Porsche zaprezentowało swój nowy samochód! Co za potwór… i jaka korzystna cena! Piękności

Porsche Taycan Gran Turismo Sport – w skrócie Taycan GTS. Niemiecka marka zaprezentowała światu swój nowy model. Samochód pod wieloma względami jest przełomowy. Cena też wydaje się wyjątkowo korzystna.

Porsche Taycan GTS
Podaj dalej

„Interia” jako pierwszą zaletę nowego Porsche Taycan GTS podaje przede wszystkim jego… zasięg. To pierwszy samochód elektryczny niemieckiej marki, który przejechał ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Są to już odległości, które jest stosunkowo łatwiej zaakceptować.

Porsche Taycan GTS
fot. Porsche

Jak samochód wygląda z boku? Po części jak jakieś super-szybkie kombi. To oczywiście mały żart. Samochód – jak każde Porsche zresztą – jest przepiękny. Mam wrażenie, że ma w sobie coś dla każdego. Jest niezwykle szybki, ma niewiarygodne osiągi, ale jest też zarazem funkcjonalny i niezwykle wygodny.

Porsche Taycan GTS
fot. Porsche

Taycan GTS sygnuje się mocą na poziomie bez mała 600 koni mechanicznych. Jak słusznie zauważa „Interia” jest to zatem pewnego rodzaju kompromis pomiędzy 430-konną wersją 4S i 680-konną wersją Turbo. Nadal mówimy o samochodzie, który ma „pod maską” niemal 600 koni. Do setki rozpędza się w 3,7 sekundy.

Pewnie wielu z was zastanawia się jak elektryczne Taycany radzą sobie z – co tu dużo mówić – dosyć sporą wagą. Szczerze mówiąc radzą sobie… znakomicie! Miałem okazję do testów jednej z wersji i byłem pod wielkim wrażeniem. Pomimo wagi nadal czuć sportowy charakter tego auta. Nadal świetnie przyspiesza, świetnie hamuje i doskonale zachowuje się w zakrętach.

Porsche Taycan GTS
fot. Porsche

Może nie jest to 911… ale Taycan nie musi nim być. Wystarczy popatrzeć na ceny. Taycan GTS ma kosztować w salonie od 574 tysięcy złotych. Najtańsza Carrera 911 to koszt 553 tysięcy. Mowa tu o samochodzie słabszym o ponad 200 koni mechanicznych. Za Carrerę 911 w wersji GTS (480 KM) trzeba już zapłacić minimum 718 tysięcy. Ceny Panamery GTS zaczynają się od 929 tysięcy. Nowy Taycan wygląda zatem jak świetna okazja.

Przeczytaj również