Polski motorsport odmrożony. Dzisiaj startuje najlepsza żużlowa liga świata! [PROGRAM]

Polski motorsport odmrożony. Dzisiaj startuje najlepsza żużlowa liga świata! [PROGRAM]

Podaj dalej

Doczekaliśmy się – po długich miesiącach walki, a następnie testów, przygotowań i treningów, polski motorsport powraca. 12 czerwca startuje PGE Ekstraliga – najlepsza żużlowa liga na świecie.

Sezon rozpocznie się 12 czerwca o godzinie 18:00 od pojedynku Sparty Wrocław i Motoru Lublin. Zdecydowanym faworytem powinna być Sparta, druga drużyna fazy zasadniczej w 2019 roku i wicemistrz Polski. Lublin pojedynków z Wrocławiem na pewno nie wspomina miło – obie potyczki w sezonie 2019 ówczesny beniaminek przegrał.

O godzinie 20:30 na tor wyjadą Włókniarz Częstochowa oraz GKM Grudziądz. To sąsiedzi z tabeli sezonu 2019, natomiast Włókniarzowi dało to play-offy, zaś Grudziądz musiał zadowolić się 5. miejscem. Jeśli chodzi o bezpośrednie pojedynki, to Włókniarz wygrał u siebie, GKM u siebie. Wszystko wskazuje więc na to, że za faworyta powinniśmy dziś uznać zawodników z Częstochowy.

Druga część pierwszej kolejki nadejdzie w niedzielę. Wtedy o 16:30 rozpocznie się pojedynek ROW-u Rybnik z Falubazem Zielona Góra. ROW to beniaminek, więc na pewno za faworyta uznać musimy Falubaz – trzecią drużynę zeszłego sezonu. Co prawda gospodarze mają w składzie kilku dobrych zawodników, natomiast Zielona Góra może tu być po prostu zbyt mocna.

No i na deser, w niedzielę o godzinie 19:15 wystartuje hit kolejki, a więc pojedynek Stali Gorzów z Unią Leszno. Jeśli spojrzeć na ubiegły sezon, nie ma o czym gadać, Leszno powinno wygrać w cuglach. Natomiast Stali nigdy nie należy lekceważyć, nawet po słabszym sezonie. Być może osoba mistrza świata, Bartosza Zmarzlika, napędzi Stalowców, szczególnie że to mecz w Gorzowie, na Jancarzu.

Wszystkie mecze najlepszej ligi świata będą transmitowane w telewizji. Dzisiejsze mecze będzie można obejrzeć na żywo na kanale Eleven Sports 1, zaś niedzielne spotkania będą transmitowane na kanale nSport+.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News