Policja stawia sprawę jasno. Tych kierowców trzeba usunąć z dróg. Kto musi uważać na nowe przepisy?

Policja zabrała głos w sprawie nowych przepisów. Budzą one spore kontrowersje, natomiast według policjantów nie ma wątpliwości co do tego, że powinny być wprowadzone. – Tych kierowców trzeba usunąć z dróg!

policja tych kierowców należy usunąć z dróg
Podaj dalej

Czy planowane przez rząd przepisy wejdą w życie? Chodzi m.in. o konfiskatę aut za jazdę pod wpływem alkoholu, czy też bezpośrednie przełożenie punktów karnych na składkę OC. Głos w tej sprawie zabrała policja, która stawia sprawę jasno. Należy podjąć każdy możliwy krok, aby tych pijanych kierowców usunąć z dróg.

policja tych kierowców należy usunąć z dróg
fot. freepik.com

Komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk powiedział w rozmowie w „Polsat News”, że dziennie polscy policjanci zatrzymują 250-300 pijany kierowców. Dodał też, że każdy pijany kierowca to potencjalny zabójca, dlatego trzeba podjąć wszelkie kroki, aby zdjąć ich z dróg.

Można mieć co do polskiej policji w ostatnim czasie bardzo wiele uwag. Tutaj natomiast wypada się zgodzić. Pijani kierowcy są potencjalnymi zabójcami i nie ma dla nich miejsca na drogach. Konfiskata samochodu, drakońskie kary – cokolwiek – z wszystkim się zgadzamy. Wszystko, aby te osoby nie wsiadały nigdy za kierownicę.

policja tych kierowców należy usunąć z dróg
fot. freepik.com

Chociaż te przepisy wypadałoby rozszerzyć o drogowych szeryfów. Może nie wszystkich, ale tych stwarzających największe zagrożenie. Tych, którzy na autostradzie albo drodze ekspresowej po chamsku zajeżdżają drogę i gwałtownie hamują. I tych, którzy zatrzymują się na drodze, wychodzą z samochodu i idą sobie „coś wyjaśnić” z drugim kierowcą. 5000 zł mandatu, konfiskata pojazdu i temat rozwiązany.

Przeczytaj również