Policja może więcej? Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych – piękny przykład dla obywatela

Czy policja może więcej? Oczywiście czysto teoretycznie nie, bo wszyscy są równi wobec prawa. Ale widząc takie nagrania – muszę przyznać – jestem lekko rozczarowany. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych?

Policja może więcej? Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych – piękny przykład dla obywatela
Podaj dalej

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, bądź też bezpośrednio przed nim, grozi bardzo wysokim mandatem i 15 punktami karnymi. To jeden z tych przepisów, który przez policję egzekwowany jest najbardziej. Wiadomo – chodzi o bezpieczeństwo pieszych – tak po prostu robić nie wolno.

wyprzedzanie przejście dla pieszych policja

Policja często ustawia się na kilka godzin przy przejściu na pieszych i czeka. Czeka i bezlitośnie karze absolutnie wszystkich, którzy w tym miejscu wyprzedzają. Często nawet sprawdza się to z użyciem drona. I słusznie, bo takie zachowanie należy piętnować. Natomiast jaki przykład dają policjanci, którzy sami wyprzedzają na pasach?

https://wrc.net.pl/kw-urzednicy-przeprowadza-kontrole-sprawdza-jaki-masz-piec-i-czym-palisz-mozesz-stracic-pieniadze

Nagranie zamieszczone na kanale „Bandyta z kamerką” na YouTube daje wiele do myślenia. Zupełnie bezrefleksyjnie, bez żadnego zastanowienia, radiowozy ot tak wyprzedzają sobie na pasach. Bez sygnałów, czy to świetlnych, czy dźwiękowych. Po prostu – jadą sobie w najlepsze, nie zważając na przepisy. Jestem ciekawy, czy zostali odpowiednio ukarani…

Przeczytaj również