Polacy są chętni. Samochód elektryczny? Tak, chcą je kupować! Jest tylko jeden zasadniczy problem

Polacy są chętni. Samochód elektryczny? Tak, chcą je kupować! Jest tylko jeden zasadniczy problem

samochód spalinowy elektryczny ładowarka

Podaj dalej

Ilu Polaków chciałoby mieć swój samochód elektryczny? Według Informacji podanych na portalu „Interia” nawet 60%. Ale jest jeden, zasadniczy problem. On sprawia, że z tych 60% faktycznie auto na prąd kupi może 1%.

Co to znaczy chcieć swój samochód elektryczny? Teoretycznie można tak zapytać o wszystko. Ja też bym chciał elektryka. Chciałbym też Lamborghini Huracana, Porsche 911, jakieś nowe Ferrari, McLarena, 20 domów w różnych zakątkach kraju, może jeszcze własny jacht, samolot z pilotem, skarbiec pełen złota i apartament w Monte Carlo i Nowym Jorku. Chcieć… chcieć to można wszystko.

samochód elektryczny polacy
fot. freepik.com

Zatem liczba 60% to i tak chyba nie jest coś, czym można by się chwalić. No ale już mniejsza z tym. Nie będziemy tu w ogóle rozmawiać o jakiejś zeroemisyjności i ekologii, bo nie ma to żadnego sensu. To są bzdury, które powielają tylko lobbyści, producenci i unijni urzędnicy. My – na chłopski rozum – dostrzegamy wyłącznie wady. Wady, o których powiedzieli też ankietowani.

samochód elektryczny polacy
fot. freepik.com

No bo niby 60% nawet by chciało tego elektryka… ale co z tego? Ale go nie kupią, bo? No właśnie – i tutaj można wymieniać i wymieniać. Polacy zwracają uwagę głównie na dwie sprawy – za duża cena i brak odpowiedniej sieci ogólnodostępnych ładowarek. No i w sumie tyle w temacie… na razie nic nie zapowiada zmian.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News