Oto zupełnie nowa Skoda. Czy podbije polski rynek? Wygląda bardzo obiecująco, ale jest jeden problem

Oto zupełnie nowa Skoda. Czy podbije polski rynek? Wygląda bardzo obiecująco, ale jest jeden problem

skoda (3)

Podaj dalej

Polacy kochają SUV-y. Polacy kochają samochody marki Skoda. Czy zatem nowy Kushaq jest materiałem na absolutne zdominowanie polskiego rynku? Pewnie by był, gdyby nie jeden zasadniczy problem.

„Kushaq” to nawiązanie do starożytnego języka, w którym porozumiewali się niegdyś ludzie w Indiach. Oznacza to ni mniej ni więcej króla, czy też władcę. I rzeczywiście, nowa Skoda Kushaq to materiał na króla i władcę rynku. Natomiast niestety, nie będzie to rynek polski… ani nawet europejski.

Samochód będzie przeznaczony na rynek indyjski i będzie trzecim dostępnym tam SUV-em Skody, po Kodiaqu i Karoqu. Czesi nie spoczywają na laurach – do Indii w przeciągu półtorej roku trafią jeszcze trzy inne, nowe SUV-y oparte o płytę podłogową dostosowaną do indyjskich wymogów.

Oficjalna premiera auta nastąpi 18 marca. My natomiast już teraz wiemy, że pod maską znajdą się silniki 1.0 TSI i 1.5 TSI. Wiemy też, że Kushaq będzie miał duży bagażnik, większy niż ten 400-litrowy w Kamiqu. Chcielibyście zobaczyć taki samochód na polskim rynku, czy za bardzo was nie zachwyca?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News