Oto ulubione samochody Polaków. Też taki posiadasz? Niesamowita statystyka wiele o nas mówi…

Jakie są ulubione samochody Polaków? Pewnie wielu z was podeszłoby do tematu żartobliwie i napisało, że będzie to… Volkswagen Passat. No cóż – pomylilibyście się, ale nie jakoś bardzo mocno. Wszelkiego rodzaju rankingi są w tym przypadku subiektywne. Wiele zależy od tego, jakie sympatie ma dany autor. Natomiast w tym konkretnym przypadku ranking jest w 100% obiektywny.

ulubione samochody polaków samochód ulubiony
Podaj dalej

Jakie są ulubione samochody Polaków? Pewnie ilu osób byś nie zapytał, tyle otrzymasz odpowiedzi. Każdy będzie bronił swojego. Jeśli ktoś posiada Hondę Civic, to zawsze ci powie, że to jest najlepsze auto. Ktoś inny ma Kię Sportage i przy każdej rozmowie stwierdzi, że to Kia Sportage jest najlepsza. Inni mają swoje ukochane marki, inni rodzaje napędów… jeszcze inni musza mieć samochód w konkretnym kolorze. Są ludzie, którzy kupują po prostu to, na co ich stać. A są tacy, którzy kupują to, czego potrzebują.

ulubione samochody polaków samochód ulubiony
fot. freepik

Jak więc znaleźć listę ulubionych samochodów Polaków? Przecież zawsze to będzie ranking subiektywny. Na jednym portalu ranking będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż na drugim. Dlaczego? A no właśnie dlatego, że inny autor będzie miał na ten temat inny pogląd. Zawsze w to wszystko wkradnie się subiektywne spojrzenie. W jaki sposób więc stworzyć ranking obiektywny. Po prostu – ustalić listę ulubionych pojazdów Polaków? Jest pewne rozwiązanie tego problemu…

Już dziś ogólnopolska akcja policji! Na co funkcjonariusze będą zwracali uwagę? Posypią się mandaty

Wystarczy powierzyć sprawę… sztucznej inteligencji. Zadałem pytanie o ulubione auta Polaków czatowi OpenAI. Tu nie ma przecież żadnych prywatnych przemyśleń. Sztuczna inteligencja mówi to, co wie. I tak oto najpopularniejszym autem w Polsce jest…Volkswagen Golf. „Ten niemiecki samochód jest jednym z najpopularniejszych w Polsce. Golf to samochód klasy kompaktowej, który charakteryzuje się dobrymi osiągami, niezawodnością i niskim zużyciem paliwa”.

ulubione samochody polaków samochód ulubiony
fot freepik

Ulubione samochody Polaków. Posiadasz taki?

Co znalazło się na kolejnych miejscach rankingu? „Skoda Octavia – ten samochód marki czeskiej Skoda to popularny wybór w Polsce. Octavia to samochód klasy średniej, który oferuje dużo miejsca i wygodne wnętrze, a także niezawodność i relatywnie niskie koszty utrzymania” – odpowiada mi czat Open AI, który – jak mi się wydaje – jest w tym zakresie niezwykle dokładny i twierdzi to, co sam podejrzewałem. Trzeba przyznać, że sztuczna inteligencja ma niesamowite możliwości.

Czy na rondzie trzeba włączyć lewy kierunkowskaz? Internauci się sprzeczają. Jaka jest prawda?

Kolejna pozycja to „Toyota Corolla – ten japoński samochód to kolejny popularny wybór w Polsce. Corolla to samochód klasy kompaktowej, który cieszy się reputacją niezawodności i trwałości”. A dalej jest „Ford Focus – ten amerykański samochód to kolejny popularny wybór w Polsce. Focus to samochód klasy kompaktowej, który charakteryzuje się sportowym wyglądem, dobrymi osiągami i relatywnie niskimi kosztami”.

https://wrc.net.pl/kw-kierowco-kara-wzrosla-do-7-tysiecy-zlotych-pamietasz-o-tym-obowiazku-jesli-nie-masz-problem

W końcu, ostatnie miejsce w czołowej piątce zajmuje Opel Astra. „Ten niemiecki samochód to kolejny popularny wybór w Polsce. Astra to samochód klasy kompaktowej, który oferuje przestronne i wygodne wnętrze, dobre osiągi i niskie koszty utrzymania”. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle dokładny ranking. Golf, Octavia, Focus, Astra… wystarczy popatrzeć na polskie drogi. Jeśli nie traficie chociaż raz dziennie na jeden z tych modeli, to znaczy, że nie jesteście już w Polsce…

Przeczytaj również