Oto Skoda z najniższym spalaniem. Kosztuje niecałe 20 tysięcy złotych. Polacy pokochali ten model

Skoda to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych producentów samochodów osobowych w Polsce. Tak naprawdę w różnego rodzaju zestawieniach i rankingach czeski producent ustępuje tylko Toyocie. Jeśli chcemy zmienić samochód, Skoda zawsze będzie jednym z pierwszych wyborów. Cenimy te samochody, bo są wygodne, mają dobre silniki, są produkowane niedaleko Polski i wciąż są względnie tanie.

Skoda Citigo spalanie cena silnik benzyna
Podaj dalej

Ta Skoda pali najmniej

Która Skoda pali najmniej? Pewnie wielu z was zadawało sobie w przeszłości takie pytanie. Być może nawet w niedalekiej przeszłości, bo przecież od pewnego czasu w naszym kraju – i nie tylko – panuje wielka drożyzna. Ceny rosną i niestety nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. Również ceny paliwa, ale to wpisuje się w ogólną sytuację. Wobec tego wszyscy szukamy oszczędności. Zastanawiamy się w jaki sposób można by zredukować liczbę wydatków. Albo chociaż zminimalizować ich skalę…

Skoda Citigo spalanie cena silnik benzyna
fot. Skoda PR Portal

Wiele osób przy szukaniu nowego samochodu zwraca uwagę na cenę oraz na koszty utrzymania. Szukamy aut… raczej tanich. Ale jednocześnie takich, które są oszczędne, czyli mało palą. Kolejnym elementem jest też dostępność części zamiennych we w miarę rozsądnych cenach. Wydaje się, że dobrym wyborem będzie tutaj… Skoda Citigo. Jest to książkowa definicja słów „mały, miejski, oszczędny hatchback”. A do tego jest tani. To sprawia, że Polacy absolutnie pokochali ten model.

Czym jest Skoda Citigo?

Skoda Citigo to – w dużym skrócie – brat bliźniak Volkswagena up! Samochód był produkowany w latach 2011-2019 w Bratysławie. Jego następcą został już elektryczny Citigo-e iV. Natomiast wiele osób nie chce jeszcze przechodzić na samochody elektryczne. Wciąż rozglądają się za opcjami spalinowymi i klasyczne Citigo może być tutaj naprawdę dobrym wyborem. Oczywiście samochód był dostępny w różnych wersjach wyposażenia, chociażby Easy, Active, Elegance, Sport, Monte Carlo, czy Fun. A jak z wersjami silnikowymi?

Skoda Citigo spalanie cena silnik benzyna
fot. Skoda PR Portal

W gruncie rzeczy mówimy tutaj o silniku o pojemności 1 litra, który w zależności od wariantu generował od 60 do 75 koni mechanicznych. To sprawia, że rozwijał maksymalnie 160/170 km/h, a przyspieszenie do setki zajmowało 13-14 sekund. Natomiast oczywiście w przypadku takiego samochodu nie chodzi o osiągi. To nie jest samochód na tor, tylko mały, miejski, oszczędny hatchback. I rzeczywiście, trudno byłoby znaleźć bardziej oszczędną Skodę. Wyniki spalania robią tutaj ogromne wrażenie.

Ile pali Citigo?

Według danych „Autocentrum”, w cyklu mieszanym Skoda Citigo pali ok. 4,5 litra benzyny na 100 kilometrów. Uważam, że jest to naprawdę dobry wynik. W przypadku jazdy na trasie spalanie oczywiście spada poniżej 4 litrów. Zbiornik paliwa nie jest duży, bo ma 35 litrów pojemności. Natomiast przy takim spalaniu można pokusić się o przejechanie nawet 800 kilometrów na jednym baku. Zatem dostajemy tutaj naprawdę fajny, oszczędny samochód. Jak jest z jego ceną?

Skoda Citigo spalanie cena silnik benzyna
fot. Skoda PR Portal

Na portalach z ogłoszeniami możemy kupić takie auto za mniej, niż 20 tysięcy złotych. I mowa tutaj nawet o rocznikach 2015-2016, które mają przejechane mniej, niż 100 tysięcy kilometrów. Umówmy się – w dzisiejszych czasach ciężko jest kupić samochód za 20 tysięcy złotych. A już tym bardziej taki z rocznika 2015/2016 z przebiegiem mniejszym, niż 100 tysięcy kilometrów. A do tego samochód sprawny… i zarazem tak oszczędny.

Zdjęcie wyróżniające: Skoda PR Portal

Przeczytaj również