Oto nowy Opel Astra! Czy tak ma wyglądać przyszłość motoryzacji? Co na to powiecie? [ZDJĘCIA]

Opel zaprezentował właśnie jak będzie wyglądała nowa Astra. To znaczy zaprezentował kilka elementów, natomiast od razu rzuca się w oczy, że samochód będzie mocno futurystyczny. Czy nam się to podoba?

opel astra nowy
Podaj dalej

Nowy Opel Astra będzie przełomem. Będzie to pierwsza elektryczna generacja tego słynnego od lat modelu. Samochód ma bardzo interesujące światła, które w połączeniu z masywną maską przypominają na tym zdjęciu… Mustanga? Nie no jasne, pewnie to tylko perspektywa, w dodatku rysunku, ale sama ta myśl mocno mnie rozbawiła.

opel astra nowy
Opel

A co rzuca się w oczy przede wszystkim – w przenośni i dosłownie? Ogromny, przepotężny tablet, czyli cyfrowy „Pure Panel”. Jeden ekran to za mało, więc Opel postanowił, że wsadzi do Astry aż dwa. Można się zastanawiać, czy to rzeczywiście jest dobra droga? Skoro w samochodzie nie możemy korzystać z telefonu, to jak logicznie wytłumaczyć fakt, że do każdego nowego auta montuje się tablety? Aby coś zmienić, chcąc nie chcąc i tak musimy oderwać wzrok od kierownicy. I to na długo.

opel astra nowy
Opel

Ale z drugiej strony. Przepisy mówią, że podczas prowadzenia samochodu nie można korzystać z telefonu w sposób, który by wymagał jego trzymania. Więc klikanie w tablet jest zupełnie legalne, tak samo jak korzystanie z telefonu zawieszonego w uchwycie pod szybą… Tak czy inaczej, nowa Astra będzie dostępna w wersji hatchback oraz kombi. Produkcja w Russelsheim wystartuje jeszcze w tym roku.

Przeczytaj również