OMM Drive Super S Cup: Robert Boruszak z pole position. Piękna walka pomiędzy czołową dwójką

OMM Drive Super S Cup: Robert Boruszak z pole position. Piękna walka pomiędzy czołową dwójką

Podaj dalej

Za nami sesja kwalifikacyjna przed piątym wyścigiem sezonu OMM Drive Super S Cup. Z najlepszym wynikiem ukończył ją Robert Boruszak, który o 0,128 s pokonał drugiego Bartosza Alejskiego, lidera pucharu.

Po czterech wyścigach sezonu Bartosz Alejski prowadzi w OMM Drive Super S Cup z dorobkiem 102 punktów. Zawodnik legitymuje się przewagą na poziomie 27 oczek nad drugim Tomaszem Pawlaczykiem. Podium kompletuje Adam Dębicki z 59 punktami na koncie.

Co prawda Robert Boruszak jest w punktacji dopiero szósty, natomiast on w tym sezonie miał sporo pecha. Ten opuścił go podczas sesji kwalifikacyjnej do pierwszego wyścigu weekendu na Torze Poznań. Boruszak wyjechał na tor na trzy okrążenia, podczas drugiego zaliczył czas 1:49,774, co dało mu pole position. Warto zauważyć, że to rekord okrążenia pucharu MINI – po raz pierwszy zawodnikowi udało się zejść poniżej magicznej bariery 1:50.

Podobną strategię na kwalifikacje miał Bartosz Alejski. On stracił ostatecznie do zwycięzcy 0,128 s. Nieco większą stratę zaliczyła kolejna trójka – Adam Dębicki, Jakub Kojder i Adrian Lewandowski, którzy zmieścili się w stracie do lidera na poziomie 0,6-0,8 s. Reszta straciła już ponad sekundę.

Oznacza to tyle, że z pierwszej linii do dzisiejszego popołudniowego wyścigu wystartują Boruszak i Alejski. Za nimi ustawią się Dębicki i Kojder, w trzeciej linii pojawią się Lewandowski i Olejniczak, w czwartej Pawlaczyk i Augustyniak. Cały układ gridu na grafice poniżej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News