OMM Drive Super S Cup: Jacek Cichopek wyznaczył poprzeczkę. Bartosz Alejski dopiero trzynasty

OMM Drive Super S Cup: Jacek Cichopek wyznaczył poprzeczkę. Bartosz Alejski dopiero trzynasty

Podaj dalej

Jacek Cichopek wykręcił najlepszy czas w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu weekendu OMM Drive Super S Cup na Torze Poznań. Na podium uplasowali się Adrian Lewandowski oraz Jakub Glasse.

Sesja kwalifikacyjna do pierwszego wyścigu trwała 25 minut. Na torze obserwowaliśmy rekordową liczbę pucharowych MINI – aż 19. Takiej frekwencji się nie spodziewaliśmy! W zmaganiach uczestniczył ubiegłoroczny mistrz Jacek Cichopek, było kilku gości, jak Jakub Glasse, czy Bartosz Palusko, ale też gwiazdy telewizji, Patryk Mikiciuk i Adam Kornacki.

Najbardziej zapracowanymi kierowcami na torze byli Cichopek, Glasse, Alejski i Czyżewski. Oni wykonali po 10 cyrkulacji toru. Najlepszym wynikiem popisał się ostatecznie Cichopek, który zawiesił poprzeczkę na wyniku 1:56,764.

Drugą pozycję zajął Adrian Lewandowski, który stracił zaledwie 0,151 s. Podium skompletował Glasse, dalej byli Palusko i Jakub Kojder. I musimy zaznaczyć – wyłącznie pierwsza piątka zmieściła się w różnicy sekundy, konkretniej w 0,741 s. Pozostali stracili do Cichopka już ponad 2 sekundy!

Z szóstego pola startowego do wyścigu wystartuje Tomasz Pawlaczyk – rywal Alejskiego w walce o mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup. Sam Alejski był dopiero trzynasty i do Cichopka stracił ponad 5 sekund. Pierwszy wyścig weekendu zaplanowano na godzinę 14:05.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News