OMM Drive Super S Cup: Boruszak wygrywa wyścig. Alejski zostaje nowym mistrzem Polski

OMM Drive Super S Cup: Boruszak wygrywa wyścig. Alejski zostaje nowym mistrzem Polski

11

Podaj dalej

Za nami wyścig 7. rundy OMM Drive Super S Cup. Znakomicie w jego trakcie poradził sobie Robert Boruszak, który pewnie wygrał. Mistrzem Polski według naszych wyliczeń został już Bartosz Alejski!

Tuż po godzinie 14 rozpoczął się pierwszy wyścig ostatniego weekendu OMM Drive Super S Cup na Torze Poznań. Zawodnicy mieli przed sobą 25 minut na sprinterskie rozstrzygnięcia. Kto najlepiej się odnalazł w rekordowej stawce 19 pucharowych MINI?

Z pole position do rywalizacji ruszał ubiegłoroczny mistrz OMM Drive Super S Cup, czyli Jacek Cichopek. W pierwszej linii ustawił się jeszcze Adrian Lewandowski, za nimi pojawili się weekendowi goście pucharu, Jakub Glasse i Bartosz Palusko. W trzeciej linii mieliśmy Tomasza Pawlaczyka i Jakuba Kojdera – ten pierwszy wciąż miał szanse na mistrzostwo.

Po kilku pierwszych okrążeniach na prowadzeniu był Palusko, ale drugą pozycję zajmował już startujący z odległego ósmego pola Robert Boruszak. Za nim byli Lewandowski, Kojder, Augustyniak i… lider pucharu MINI, Bartosz Alejski, który przesunął się z 13 pola startowego. W czołówce nie było za to Cichopka.

Ubiegłoroczny mistrz niestety pożegnał się z walką o zwycięstwo na trzecim okrążeniu. Po przygodach Cichopek spadł na ostatnie miejsce, ponad minutę za lidera. Na piątym okrążeniu Boruszak pokazał swoje niesamowite umiejętności – wyprzedził Palusko i rzucił się do ucieczki. Wydawało się, że nic w takiej sytuacji nie może odebrać mu triumfu. Tym bardziej, że kierowca notował czasy okrążenia o niemal sekundę lepsze od swojego rywala.

Ostatecznie Boruszak dowiózł zwycięstwo do mety, przywożąc za sobą Palusko, Lewandowskiego, Pawlaczyka, Kojdera i Alejskiego. Tym samym Bartosz Alejski według wstępnych wyników zostaje nowym mistrzem Polski OMM Drive Super S Cup.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News