OMM Drive Super S Cup: Bartosz Alejski z pole position. Pięciu zawodników w różnicy sekundy

Bartosz Alejski wygrał kwalifikacje do piątkowego wyścigu OMM Drive Super S Cup na Torze Poznań. Lider pucharu Mini pokonał o 0,086 s drugiego Tomasza Pawlaczyka, co zapowiada nam świetną walkę w wyścigu.

Kwalifikacje OMM Drive Super S Cup rozpoczęły się równo o godzinie 10:25. Tradycyjnie kierowcy mieli 25 minut na wykręcenie możliwie najlepszego okrążenia. Większość zawodników ustaliła swoje najlepsze czasy już na samym początku sesji.

W gronie tych, którzy zaatakowali od razu, byli Bartosz Alejski i Tomasz Pawlaczyk. Oni ustanowili najlepszy czas już na drugim szybkim kółku. Wygrał ostatecznie Alejski, natomiast lider pucharu Mini po dwóch pierwszych wyścigach sezonu pokonał Pawlaczyka o zaledwie 0,086 s. To zwiastuje nam nie lada emocje w wyścigu.

Podium w kwalifikacjach uzupełnił Robert Boruszak. On do zwycięzcy stracił tylko 0,286 s, a najlepszy czas ustanowił na szóstym okrążeniu. Ze stratą 0,635 s do triumfatora czasówki, czwarte miejsce zajął Adam Dębicki, zaś 0,668 s do Alejskiego stracił kompletujący pierwszą piątkę Jakub Kojder. Warto zauważyć, że tylko tych pięciu zawodników zmieściło się w różnicy mniejszej, niż sekunda.

Trzeci wyścig sezonu OMM Drive Super S Cup rozpocznie się o godzinie 14:50. Zawodnicy będą walczyli na dystansie czasowym 25 minut.