OMM Drive Super S Cup: Bartosz Alejski i Paweł Lepert wygrywają wyścig długodystansowy

Bartosz Alejski i Paweł Lepert zwyciężyli w wyścigu długodystansowym WSMP w kategorii OMM Drive Super S Cup. Zawodnicy pucharu Mini rozstrzygnęli losy triumfu na dystansie 49 okrążeń Toru Poznań.

Z najlepszej pozycji do wyścigu długodystansowego przystąpili Marcin Olejniczak i Jacek Cichopek. Oni wygrali poprzednią rundę, oni byli również najlepsi we wczorajszych kwalifikacjach. Dalej były załogi Adam Karkuszewski i Damian Lempart oraz Tomasz Pawlaczyk i Robert Boruszak.

Zawodnicy co rusz wymieniali się ciosami. Prowadzenie zmieniało się kilka razy, a wyścig przerywany był wyjazdami samochodu bezpieczeństwa. Ostatecznie trzy załogi przejechały dystans 49 okrążeń. One rozstrzygnęły między sobą wyścig długodystansowy OMM Drive Super S Cup.

Zwyciężyli Bartosz Alejski i Paweł Lepert. Walka o triumf toczyła się do samego końca, dość powiedzieć, że duet Tomasz Pawlaczyk i Robert Boruszak przegrał ten wyścig o zaledwie 0,113 s! To naprawdę niewiarygodne, że po 120 minutach jazdy na mecie dwa samochody może dzielić tak niewielka różnica. Zresztą, na trzecim miejscu znaleźli się Rafał Gawkowski i Adrian Lewandowski, którzy stracili do zwycięzców niecałe 5 sekund.

Na kolejnych pozycjach pojawiły się duety Artur Hawryluk / Bartosz Hyżyk, Marcin Olejniczak / Jacek Cichopek oraz Konrad Nowak-Ignatowski / Damian Stachowiak.