OMM Drive Super S Cup: Alejski znów wygrywa. Finisz wyścigu za samochodem bezpieczeństwa

OMM Drive Super S Cup: Alejski znów wygrywa. Finisz wyścigu za samochodem bezpieczeństwa

Podaj dalej

Bartosz Alejski wygrał 3. wyścig sprinterski sezonu OMM Drive Super S Cup. Podium skompletowali Tomasz Pawlaczyk i Jakub Kojder. Zawodnicy przekroczyli linię mety jadąc za samochodem bezpieczeństwa.

Wyścig rozpoczął się planowo, o godzinie 14:50. Do 25-minutowego sprintu z pole position przystępował lider OMM Drive Super S Cup, Bartosz Alejski. Obok niego w pierwszej linii ustawił się Tomasz Pawlaczyk. Druga linia to Robert Boruszak i Adam Dębicki, zaś trzeci rząd to Jakub Kojder i Adrian Lewandowski.

fot. Grzegorz Kozera

Właśnie wśród wymienionych wyżej kierowców upatrywaliśmy potencjalnych kandydatów do walki o zwycięstwo i podium. Po pierwszym okrążeniu wyścigu Alejski powiększał prowadzenie, zaś za nimi w pościgu byli kolejno Boruszak, Kojder i Pawlaczyk, który stracił dwie pozycje.

Niestety, już na trzecim okrążeniu z walki wypadł Boruszak. Wyeliminowały go problemy techniczne z silnikiem. W takich okolicznościach na drugie miejsce awansował Kojder i to on zaczął wywierać presję na Alejskiego. Trzeba przyznać, że wychodziło mu to w miarę dobrze – z każdym okrążeniem zmniejszał, lub utrzymywał stratę do lidera wyścigu. Zresztą, dobrze na trzecim miejscu trzymał się też Pawlaczyk.

fot. Grzegorz Kozera

Niestety, na siódmym okrążeniu z toru wypadł Tomasz Kulczyński. Wtedy też na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. I za safety carem zawodnicy dojechali już do mety. W taki sposób Alejski wygrał kolejny wyścig sezonu. Na podium znaleźli się kolejno Pawlaczyk i Kojder, zaś pierwszą piątkę uzupełnili Lewandowski oraz Dębicki.

Drugi wyścig weekendu OMM Drive Super S Cup odbędzie się w sobotę. Jego start zaplanowano na godzinę 12:20.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News