Od dzisiaj otwarte granice, ale nie dla wszystkich! Sprawdź, kto uniknie 14-dniowej kwarantanny

Prośby obywateli zostały wysłuchane. Od dzisiaj granice dla pracowników transgranicznych oraz uczniów zostały otwarte. Od teraz będą oni traktowani jak kierowcy międzynarodowi i nie będą podlegali 14-dniowej kwarantannie.

Od dzisiaj otwarte granice, ale nie dla wszystkich! Sprawdź, kto uniknie 14-dniowej kwarantanny
Podaj dalej

Oficjalnie 4 maja pracownicy transgraniczni mogą w końcu wrócić do pracy na normalnych warunkach. To przełom w sprawie. Od ponad miesiąca wszystkim tym osobom uniemożliwiało się normalne funkcjonowanie. Musieli wybrać po której stronie granicy zostają i się tego trzymać.

Decyzja była trudna. Pozostać w tym trudnym okresie z rodziną i najbliższymi, ale jednocześnie stracić źródło dochodu i odciąć się od pracy, czy poświęcić się pracy i zostać za granicą, ale pożegnać się na cały ten – nie wiadomo jak długi – okres z rodziną. Na szczęście taka sytuacja to już przeszłość.

Od dziś wszyscy pracownicy transgraniczni mogą przekraczać granice i nie będą podlegali obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie. Podobne przepisy dotyczą uczniów, którzy mieszkają po jednej stronie granicy, a uczą się po drugiej.

Przeczytaj również