Nowy SUV podbija Europę. Kosztuje niecałe 80 tysięcy złotych i ma świetne wyposażenie. Pogromca Dacii?

Nowy SUV za mniej, niż 100 tysięcy złotych – czy to w ogóle możliwe? Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do tego, że nowe auta są koszmarnie drogie. Natomiast na rynku pojawiają się również „budżetowe” modele. Niektóre z nich oferują świetne wyposażenie i komfort jazdy… za stosunkowo niewielką cenę. Niewielką w kontekście tego, ile potrafią aktualnie kosztować nowe auta. Czy właśnie znaleźliśmy pogromcę Dacii?

MG ZS kompaktowy SUV miejski crossover
Podaj dalej

SUV od MG podbije Polskę?

Segment aut typu SUV wydaje się aktualnie tym najbardziej rozwijanym. Kolejne marki skupiają się właśnie na większych, rodzinnych autach, bo te budzą największe zainteresowanie. Na próżno szukać producentów, którzy nie mają takiego auta w swojej ofercie. Jednym z nich jest oczywiście MG. Wiele mówiło się w ostatnim czasie o modelu MG HS, który coraz lepiej sprzedaje się w Polsce. Natomiast jeśli ktoś szuka tańszej opcji, to tutaj pojawia się… MG ZS. Model, który możemy mieć za mniej, niż 80 tysięcy złotych.

MG ZS kompaktowy SUV miejski crossover
fot. MG

Historia MG ZS sięga 1995 roku. Wtedy to samochód produkowany przez brytyjskie MG Cars zaczął pojawiać się na drogach. ZS zmienił się w MG 5 w latach 2006-2007, kiedy produkowało go już brytyjsko-chińskie MG Motor. Mówimy tutaj jednak o sedanie. MG ZS powrócił już jako SUV, a raczej subkompaktowy crossover w 2017 roku. Nowy MG ZS jest dobrze wyposażony. Wrażenie robi przede wszystkim jego cena. Aktualnie samochód dostępny jest od 77 550 zł brutto. Jak na nowy samochód, możemy więc mówić o wyjątkowej okazji.

Jakie ma zalety?

Producent jako zalety podaje m.in. reflektory w technologii Full LED, 17-calowe felgi, duży bagażnik o pojemności 448 litrów, czy też rozbudowany system wspomagania kierowcy. ZS to połączenie elegancji i komfortu z przestronnym i funkcjonalnym wnętrzem. Ma panoramiczny dach i kolorowy ekran dotykowy. Benzynowa wersja Excite jest oczywiście wyposażona w Apple CarPlay i Android Auto. Ma system monitorowania ciśnienia opon, klimatyzację, czujniki parkowania, tempomat, czy relingi dachowe.

MG ZS kompaktowy SUV miejski crossover
fot. MG

Czytając różnego rodzaju recenzje tego auta można dojść do wniosku, że jest on dobrze wyposażony. Przede wszystkim bardzo korzystny jest tutaj stosunek jakości do ceny. Powtórzę jeszcze raz – nowy SUV od MG dostępny jest od 77 550 zł. Dla porównania strona internetowa Dacii informuje nas o tym, że Duster – zarówno ten nowy, jak i starszy – dostępny jest od 79 900 zł. Koniec końców możemy stwierdzić, że miejskie crossovery Dacii i MG dostępne są w podobnych cenach. Pytanie brzmi, po który Polacy będą chętniej sięgać?

Nowy hit na rynku?

Jestem w stanie uwierzyć, że MG ZS rzeczywiście będzie się cieszył sporym zainteresowaniem. Istotną rolę odgrywa tutaj przede wszystkim bardzo konkurencyjna cena. Niewiele jest na rynku nowych samochodów – szczególnie w segmencie SUV – które kosztowałyby mniej, niż 80 tysięcy złotych. MG notuje w naszym kraju zdecydowany wzrost zainteresowania i modele producenta coraz lepiej się sprzedają. Patrząc na cennik – nie ma się czemu dziwić.

Przeczytaj również