Nowy SUV od Nissana podbija Polskę. Teraz kosztuje zaledwie 60 tysięcy złotych. To wielki hit

Wśród najlepiej ocenianych przez Polaków samochodów, królują te z segmentu SUV. Bardzo chętnie wybieramy takie auta, bo są wygodne, rodzinne i stosunkowo mocne. Kiedyś taką rolę pełniły chociażby kombiaki, rzadziej minivany. Natomiast aktualnie SUV spełnia rolę auta rodzinnego, ale też auta, które po prostu – nadaje się niemal do wszystkiego. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten konkretny model?

Nissan Juke II generacja SUV cena spalanie hybryda benzyna
Podaj dalej

SUV od Nissana podbija Polskę?

Na portalu „Autocentrum” możemy znaleźć kilka interesujących rankingów. Co ciekawe, te rankingi odświeżane są automatycznie i tworzone są na podstawie ocen użytkowników portalu, czyli właścicieli tych samochodów. Ranking nie jest zatem tworzony na podstawie subiektywnej oceny autora, albo danych producenta, a na podstawie raportów samych kierowców. Wśród dziesięciu najwyżej ocenianych przez polskich kierowców samochodów, wszystkie to auta z segmentu SUV. To wiele mówi o tym, jak kształtuje się rynek i upodobania Polaków.

Nissan Juke II generacja SUV cena spalanie hybryda benzyna
fot. Nissan Global Newsroom

Wśród tych najwyżej ocenianych aut jest też Nissan Juke drugiej generacji. Juke produkowany jest od 2010 roku. Jego pierwsza generacja powstawała m.in. w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Po liftingu w 2014 roku samochód prezentował się naprawdę bardzo ładnie. Jego kształty były zupełnie nieoczywiste – to było coś nowego, oryginalnego. Nie można więc dziwić się temu, że samochód zyskał tak wielu zwolenników. A w 2019 roku zaprezentowano jego drugą generację, która zachowała sporo z charakteru poprzednika.

Dlaczego jest taki dobry?

Druga generacja Juke’a produkowana jest w Wielkiej Brytanii, a dokładniej w angielskim Sunderlandzie. SUV od Nissana prezentuje się bardzo nowocześnie. Mamy tutaj do wyboru silnik benzynowy, lub hybrydowy. Benzyna to 1-litrowa jednostka, która pierwotnie miała 117 koni, a od 2020 roku ma 114 koni mechanicznych mocy. Samochód ma przyzwoite osiągi i pali ok. 6 litrów na 100 kilometrów. Być może nie zwala to z nóg, natomiast Juke porusza się całkiem sprawnie.

Nissan Juke II generacja SUV cena spalanie hybryda benzyna
fot. Nissan Global Newsroom

Zdecydowanie bardziej łakomym kąskiem wydaje się wersja hybrydowa. Ta łączy silnik benzynowy 1.6 i całkiem spory silnik elektryczny. Łącznie cały zestaw daje nam 143 konie mechaniczne i tutaj zaczynamy już zupełnie inną dyskusję. Dzięki silnikowi elektrycznemu spada też oczywiście spalanie. Spada do ok. 5 litrów na 100 kilometrów. Patrząc zatem na suche liczby, bardziej zachęcającą opcją wydaje się wersja hybrydowa. Natomiast jak jest z cenami? Czy ta różnica będzie do przeskoczenia?

Ile kosztuje Nissan Juke II?

W przypadku wersji hybrydowej musimy liczyć się z kwotą rzędu 100-120 tysięcy złotych. To dosyć sporo. Oczywiście – to względnie nowy samochód, natomiast cena naprawdę robi wrażenie. Jeśli natomiast chodzi o wersje z silnikami benzynowymi, tutaj znajdziemy już taki samochód za 60-70 tysięcy złotych. Różnica jest zatem bardzo wyraźna. W przypadku ewentualnego zainteresowania Juke trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy tyle „dopłacać” za wariant hybrydowy?

Zdjęcia: Nissan Global Newsroom

Źródło danych: Autocentrum

Przeczytaj również