Nowy obowiązek na granicach. Co znowu wymyśliła Unia Europejska? Musisz to zrobić, nie ma opcji

Unia Europejska co rusz zasypuje nas nowymi przepisami. Wiele z nich nie ma najmniejszego sensu, ale co zrobić – nie my za tym stoimy. Tym razem chodzi o kontrole na granicach. Co tak naprawdę będzie trzeba zrobić?

na granicach unia europejska
Podaj dalej

Kontrole na granicach mogą od teraz być nieco bardziej skomplikowane. Unia Europejska znów postanowiła namieszać? Tym razem chodzi o pieniądze. Na granicy Unii będzie trzeba zgłosić, jeśli mamy ze sobą powyżej 10 000 euro.

na granicach unia europejska
fot. freepik.com

Nie chodzi o każdą granicę – tylko o granice Unii Europejskiej. Jeśli więc wyjeżdżamy z Unii i mamy ze sobą co najmniej 10 000 euro, trzeba będzie złożyć specjalną deklarację. Ma ona posłużyć Służbie Celno-Skarbowej oraz Straży Granicznej.

Pieniądze w tym przypadku oznaczają nie tylko gotówkę, ale też towary używane, czy karty przedpłacone. I musimy zgłosić to nie tylko wtedy, kiedy jedziemy. Przepisy dotyczą przesyłek pocztowych, kurierskich i wszystkich innych.

na granicach unia europejska
fot. freepik.com

Ale dlaczego? Po co? No właśnie, jak zwykle odpowiedzi na takie pytanie brak. Najważniejsza jest kontrola i sprawdzanie, co kto ma, po co mu to i skąd to ma… No i oczywiście – dlaczego zapłacił od tego tak mało podatków.

Przeczytaj również