Nowy kalendarz Formuły 1 potwierdzony! Europejska część z 8 wyścigami. Gdzie się odbędą?

Formuła 1 opublikowała kształt europejskiej części kalendarza Formuły 1. Ściganie w królowej motorsportu rozpocznie się już 3 lipca. Wyścigi w większości będą odbywały się w odstępie jednego tygodnia.

Nowy kalendarz Formuły 1 potwierdzony! Europejska część z 8 wyścigami. Gdzie się odbędą?
Podaj dalej

Sezon 2020 w Formule 1 rozpocznie się od Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring. Wyścigowy weekend ruszy 3 lipca, a to oznacza, że pierwszy wyścig sezonu oglądać będziemy 5 lipca. Również druga runda sezonu odbędzie się w Austrii – w dniach 10-12 lipca.

Trzecia runda sezonu to Grand Prix Węgier, zaledwie tydzień po drugiej rundzie w Austrii. Później przyjdzie pora na tydzień przerwy i dwie rundy z rzędu w Wielkiej Brytanii na słynnym Silverstone. Red Bull Ring i właśnie Silverstone to jedyne tory, na których odbędą się dwie rundy. Przynajmniej w części europejskiej.

Szósta runda to Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie, a następnie zawodnicy zmierzą się na słynnych obiektach Spa-Francorchamps oraz Monza – odpowiednio w Belgii oraz Włoszech. Wszystko wskazuje na to, że właśnie na Monzy, 6 września zakończy się europejska część sezonu. Pozostałe wyścigi zostaną podane w przyszłych tygodniach.

Przeczytaj również