Niezniszczalny SUV za 20 tysięcy złotych. Ten diesel potrafi wszystko i ma śmiesznie niskie spalanie

Samochody z segmentu SUV muszą, a przynajmniej powinny, łączyć w sobie kilka cech. Kojarzymy takie samochody z autem dla całej rodziny. Solidnym, o w miarę dobrych osiągach i wygodnym. Jednocześnie na pierwszy rzut oka kojarzy nam się to z samochodem terenowym i napędem na cztery koła. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach tak to działa. Chociaż akurat w tym konkretnym dokładnie tak jest.

Subaru Outback SUV diesel spalanie cena
Podaj dalej

Ten SUV ma wszystko?

Dobry SUV powinien być pewnego rodzaju sztuką kompromisów. To jest takie auto, które ma wszystkiego po trochu. Duży, rodzinny samochód? Jest. Terenowe właściwości i napęd na cztery koła? Często też jest. Sportowy charakter, dynamika, dobre osiągi? Zazwyczaj też jest. No i przede wszystkim wygoda, przestronność – to podstawa. Chodzi o to, aby dobry SUV wszystko to połączył, bądź znalazł najlepszy kompromis. Mam wrażenie, że Subaru Outback jest jednym z modeli, w których udało to się najlepiej.

Subaru Outback SUV diesel spalanie cena
Obraz Mike z Pixabay

Zresztą, nie muszę mieć wrażenia. Subaru Outback według polskich użytkowników jest jednym z najlepszych aut z segmentu SUV. Kierowcy go doceniają za wszystko to, o czym wspomniałem przed momentem. Pierwsza generacja była produkowana w latach 1995-1999 i oczywiście od bardzo dawna jest już pełnoletnia. Podobnie jest zresztą z drugą generacją, bo tutaj mówimy w najlepszym przypadku o 20-latkach. Natomiast już trzecią (2003-2009) i czwartą (2009-2014) generację widujemy na drogach całkiem często.

Niezniszczalny diesel

Jeśli chodzi o trzecią generację, chciałbym tutaj zwrócić uwagę na Outbacka z silnikiem 2.0 diesel o mocy 150 koni mechanicznych. Świetny silnik, niezniszczalny napęd na cztery koła Subaru… i wciąż dosyć niskie spalanie. Według użytkowników „Autocentrum” jest to niecałych 6 litrów w cyklu mieszanym oraz nieco ponad 5 litrów na trasie. To w połączeniu ze zbiornikiem paliwa o pojemności 65 litrów daje nam pewną swobodę i komfort podróżowania. Bez problemu na jednym baku powinniśmy pokonać ponad 1000 kilometrów.

Subaru Outback SUV diesel spalanie cena
Obraz z Pixabay

Również w przypadku czwartej generacji warto zwrócić uwagę właśnie na ten silnik 2.0 diesel o mocy 150 koni mechanicznych. Tutaj spalanie i „zasięg” są bliźniacze. Można więc powiedzieć, że samochód wciąż jest względnie oszczędny. Ma świetny napęd na cztery koła, właściwości terenowe, ale też dobrze zachowuje się w trasie. Jest duży, rodzinny, wygodny. Zatem można dojść do wniosku, że łączy w sobie wszystkie cechy, które powinien mieć dobry SUV. Nic dziwnego w tym, że Polakom ten samochód tak się podoba.

Ile kosztuje Subaru Outback?

Jeśli mowa o trzeciej, czy czwartej generacji, to można taki samochód znaleźć nawet za 20 tysięcy złotych. Oczywiście będą też modele zdecydowanie droższe, jednak – jak to zawsze w tego typu przypadkach bywa – wszystko zależy od przebiegu, stanu, wyposażenia i tak dalej. Outback dla wielu osób jest synonimem świetnego, wszechstronnego samochodu o sporych możliwościach na wielu płaszczyznach. Kierowcy go chwalą i wielu z nich twierdzi, że nie zmieniłaby go na nic innego.

Zdjęcie wyróżniające: Arek Socha / Pixabay

Przeczytaj również