Niewiarygodny samochód na sprzedaż. Jeździli nim Pablo Escobar, czy Emerson Fittipaldi. Cena zwala z nóg

Niewiarygodny samochód na sprzedaż. Jeździli nim Pablo Escobar, czy Emerson Fittipaldi. Cena zwala z nóg

wrc

Podaj dalej

Takie ogłoszenia nie trafiają się codziennie. Na sprzedaż jest samochód, którym ścigali się Pablo Escobar, Emerson Fittipaldi, czy Roger Penske. Porsche 911 RSR zbudowane w 1974 roku może trafić również do ciebie.

Co za samochód… to aż się w głowie nie mieści. To konkretne Porsche 911 RSR zostało zbudowane specjalnie na potrzeby pierwszej edycji Race of Champions. Łącznie powstało tylko 15 aut – 12 z nich trafiło właśnie na ROC do mistrzów różnych dyscyplin w celu ustalenia, który z nich rzeczywiście jest najszybszy. Ten konkretny model należał do mistrza świata F1 Emersona Fittipaldiego. Posiadać auto Fittipaldiego? Dla wielu już to byłoby zaszczytem.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Ale samochód należał też m.in. do Rogera Penske. W naszym kraju być może to nazwisko nie mówi zbyt dużo. Penske to założyciel „Team Penske” – jednego z największych i najbardziej utytułowanych zespołów w seriach IndyCar i NASCAR. Dalej – Penske jest właścicielem całej serii IndyCar a także toru Indianapolis Motor Speedway i kilku innych potężnych firm.

Ale… co dla niektórych może być najważniejsze… to samochód, który należał do samego Pablo Escobara. Król kokainy, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, najpotężniejszy baron narkotykowy w historii. Teraz ten samochód może być wasz. Cena? Bagatela… 2,2 miliona dolarów. Poniżej zostawiamy wam link do aukcji. Co wy na to?

LINK

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News