Najlepszy rodzinny SUV do 30 tysięcy złotych? Ten model nie ma sobie równych – prawie jak nowy

Popularność aut typu SUV cały czas rośnie. Absolutnie nie powinniśmy się temu faktowi dziwić. Coraz bardziej cenimy sobie wygodę, przestronne wnętrze i duży bagażnik. Szczególnie, jeśli szukamy samochodu dla całej rodziny. Funkcję, którą kiedyś pełniły minivany, teraz przejęły właśnie SUV-y. Czy można aktualnie kupić taki samochód za 30 tysięcy złotych? Jest to oczywiście możliwe. Jaki będzie najlepszy wybór?

rodzinny SUV do 30 tysięcy złotych Dacia BMW
Podaj dalej

Najlepszy rodzinny SUV do 30 tysięcy złotych?

Segment aut typu SUV coraz bardziej rośnie. Na polskich drogach widujemy coraz więcej takich właśnie samochodów. Jest to pewnego rodzaju fenomen. Cenimy te auta, bo są większe i wydają się bardziej solidne. W środku mamy dużo miejsca – w zasadzie, to na wszystko. Do tego dochodzi duży bagażnik. Taki samochód można zagospodarować na różne sposoby. Można zrobić z niego auto do pracy, ale też auto rodzinne, które możemy zapakować pod dach wszystkim, co mamy w domu i pojechać na dalekie wakacje. Sprawdzi się w mieście, w trasie, w górach i nad morzem…

rodzinny SUV do 30 tysięcy złotych Dacia BMW
Obraz wydawca z Pixabay

Sam swego czasu cieszyłem się moim małym hatchbackiem o sportowym charakterze. Natomiast taki samochód staje się absolutnie bezużyteczny, kiedy rodzina się powiększa. Zmiana samochodu jest koniecznością – nasuwa się tylko pytanie, na jaki? Sedan ma swoje plusy i minusy. Kombi dla wielu osób wydaje się po prostu „za długie” i „nieporęczne”. Często wybór – tak naprawdę – jest tylko jeden. I jest nim SUV. Segment, który łączy ze sobą wszystko to, czego potrzebujemy. Dlatego te samochody zyskują taką popularność. Nawet jeśli nie mają napędu na cztery koła, co teoretycznie przy takim aucie mogłoby się wydawać absolutną oczywistością.

Opcja budżetowa?

Przy zmianie samochodu często zależy nam na tym, aby był bezawaryjny, w miarę dobrze wyglądał i aby nie był zbyt drogi. Często pojawiającą się barierą cenową jest 30 tysięcy złotych. Czy da się znaleźć dobry samochód z segmentu SUV w takiej cenie? Oczywiście, że tak! Z małą pomocą przychodzi tutaj portal „Autocentrum”, który podaje swoje najlepsze typy. I król – w zasadzie – może być tutaj tylko jeden. Mowa oczywiście o Dacii Duster I produkowanej pomiędzy 2010 a 2017 rokiem.

rodzinny SUV do 30 tysięcy złotych Dacia BMW
Obraz WikimediaImages z Pixabay

Dobry silnik w odmianie benzynowej lub LPG, komfort, wygoda, nowoczesne wyposażenie, ładny wygląd… a do tego radzi sobie w terenie. Mówiąc rodzinny SUV do 30 tysięcy złotych pierwsze, o czym pomyślimy, to właśnie Duster. Chociaż nie jest on jedynym wyborem w tej kategorii. Pojawia się tutaj m.in. Mitsubishi Outlander II, Suzuki Grand Vitara II, czy też BMW X3. Z doświadczenia wiem, że funkcję rodzinnego SUV-a spełni też BMW X1. Wydaje się, ze to są główne modele, na które powinniśmy spoglądać.

Na co zwrócić uwagę?

Szukając samochodu rodzinnego powinniśmy zadbać przede wszystkim o dostateczną ilość miejsca. Mowa tutaj zarówno o miejscu na nogi, czy ogólnym komforcie podróżowania, jak i o miejscu w bagażniku. Pamiętajmy o tym, że w takim samochodzie musi zmieścić się m.in. wózek dla dziecka oraz bagaże, czy też zakupy. Wybierając się w podróż z dziećmi musimy być przygotowani na absolutnie każdą możliwość… dlatego rzeczy dzieci zawsze będą zabierały najwięcej miejsca. Warto to sprawdzić przed zakupem auta.

Zdjęcie wyróżniające: VariousPhotography / Pixabay

Przeczytaj również