Najlepsze i najgorsze miasta dla kierowców samochodów. Sprawdź najnowszy ranking

Gdzie w Polsce samochodem jeździ się najlepiej… a gdzie najgorzej? Gdzie dochodzi do największej liczby kolizji, gdzie pełno jest korków? Eksperci popularnego Yanosika i Oponeo stworzyli ostatnio specjalny raport.

Najlepsze i najgorsze miasta dla kierowców samochodów. Sprawdź najnowszy ranking
Podaj dalej

Miasta otrzymywały punkty m.in. za liczbę kolizji, średnią cenę paliwa, czy też koszt ubezpieczenia OC. Jeśli chodzi o miasta powyżej 300 tysięcy mieszkańców, 1. miejsce zajął… Lublin. Wyróżnił się on na tle rywali głównie niewielką ceną paliwa, prędkością jazdy, jakością i ceną wymiany opon, czy też średnią ceną OC.

Podium skompletowały Gdańsk i Szczecin, które zebrały po 40 punktów (o 6 mniej od Lublina). Gdańsk pod każdym względem był dobry – w żadnej kategorii nie wygrał, ale też w żadnej nie był ostatni. Szczecin był zaś zdecydowanie najlepszy w kategorii parkowanie, natomiast niestety nie otrzymał nawet 1 punktu w kategorii carsharing.

Na samym końcu rankingu wylądowały Kraków oraz Warszawa. Utrudnione parkowanie, wysokie ceny paliw, słaba jakość i wysoka cena wymiany opon – to główne mankamenty. Dodatkowo Warszawa wypadła najgorzej pod względem liczby kolizji a słabo wygląda też średnia cena ubezpieczenia OC.

Jeśli chodzi o miasta do 300 tysięcy mieszkańców, najlepsze okazały się Gliwice, chociaż tylko jeden punkt straciły do nich Kielce. Oba miasta – podobnie – były po prostu równe i oferują dobrą jakość we wszystkich kategoriach. Trzy punkty do Gliwic stracił Sosnowiec, ale ten może się pochwalić…

Sosnowiec dostał ocenę 10/10 na w dwóch kategoriach – parkowanie oraz paliwa. Niestety, w ostatecznym triumfie przeszkodziła niska jakość i wysoka cena wymiany opon i wyższa w porównaniu do rywali kolizyjność. Dwie dziesiątki dostały też Katowice – za prędkość i ekojazdę, natomiast tu gorsze wyniki zanotowano w kategoriach parkowanie, czy kolizje.

Przeczytaj również