Nadchodzą potworne mrozy, już od soboty! Uważaj, twój diesel może tego nie wytrzymać

Nadchodzą potworne mrozy, już od soboty! Uważaj, twój diesel może tego nie wytrzymać

Nadchodzą potworne mrozy, już od soboty! Uważaj, twój diesel może tego nie wytrzymać

Podaj dalej

Tradycyjnie luty zapowiada się nam na bardzo zimny miesiąc. Już w nocy z piątku na sobotę ma być ponad -20 stopni Celsjusza. Potem do czwartku nie będzie cieplej, niż -13. Jak sprawić, aby twój diesel to wytrzymał?

Co najmniej do czwartku temperatury w naszym kraju mają oscylować w granicach -13 / -15 w trakcie dnia. Mrozy utrzymają się do połowy miesiąca, a kolejne mają nadejść pod koniec lutego. Wtedy meteorolodzy spodziewają się nawet -28 stopni! Co zrobić, żeby twój diesel na pewno odpalił?

Oczywiście pierwsza i zasadnicza sprawa to akumulator. Jego kontrola przed falą mrozów to absolutna podstawa. Jeśli ma on kilka lat – tym bardziej. Sprawdźcie jego stan, a jeśli będzie nie najlepiej, wymieńcie na nowy. Tym sposobem zaoszczędzicie sobie niemiłej niespodzianki pewnego poranka, kiedy akurat będziecie spieszyli się do pracy.

Jeśli chodzi o takie kwestie techniczne, to warto wymienić filtr paliwa i sprawdzić stan świec żarowych. Co jeszcze? Płyny – sprawdź stan płynu chłodniczego i płynu do spryskiwaczy. Ten drugi oczywiście koniecznie musi być w odmianie zimowej. Zresztą – przy okazji warto sprawdzić stan wszystkich płynów – ale to akurat… zawsze warto robić. Nie ma tu żadnej filozofii.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

A jak będzie zimno, to wiadomo – szyby będą zamarzać. Warto się na to przygotować, zainwestować w jakąś dobrą skrobaczkę do szyb, albo jakiś specjalny odmrażający płyn. Inne przydatne rady? Generalnie warto na zimę wyrzucić z auta dywaniki i zamienić je gumowymi matami. To pozwoli pozbyć się wilgoci, tak bardzo niepożądanej w aucie zimą. Nie warto też korzystać z myjni. A jeśli już musicie, to potem należy solidnie wytrzeć wszystkie uszczelki, a zamki od drzwi najlepiej zakleić czymś przed myciem. Jeśli woda zamarznie, będzie problem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News