Morawiecki zdradził szczegóły? Ceny paliw pójdą w dół – wiemy, co zrobi w tej sprawie rząd!

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kilka dni temu pakiet antyinflacyjny. W dół mają pójść m.in. ceny paliw. Jak rząd planuje osiągnąć taki niewątpliwy sukces i obniżyć ceny? Nie ma mowy o pułapach maksymalnych, jak w innych krajach.

morawiecki ceny paliw
Podaj dalej

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że ceny paliw w najbliższym okresie zaczną spadać. Premier zapowiedział to podczas swojej wizyty w Zagrzebiu. Na pierwszy rzut oka polityk nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów, chociaż specjaliści i eksperci natychmiast domyślili się o co może chodzić. Morawiecki z jednej strony zapowiedział, że państwo nie będzie nadmiernie ingerować w rynek. Z drugiej strony…

morawiecki ceny paliw
fot. pixabay

Wszyscy mamy świadomość tego, że jakiś ruch należy wykonać. Ceny paliw powoli stają się nie do zaakceptowania. Od miesięcy obserwujemy tylko wzrosty. Czy wprowadzona będzie – np. wzorem Węgier – cena maksymalna paliwa? Nie – do tego na pewno nie dojdzie. Natomiast realny wpływ na ceny może mieć coś innego.

morawiecki ceny paliw
fot. pixabay

Premier zapowiedział, że nastąpią zmiany jeśli chodzi o poszczególne komponenty składowej ceny paliwa. Eksperci „e-petrol” zgadują, że chodzi tutaj o obniżkę akcyzy, lub VAT-u, bądź też jednego i drugiego. W taki sposób wzrost cen zostanie zahamowany i rzeczywiście, wkrótce możemy obserwować pierwsze obniżki.

Przeczytaj również