Masz kredyt? Twoja rata wzrośnie – podziękuj Putinowi i działaniom jego wojsk. Fatalne wiadomości

Agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę niesie za sobą szereg bolesnych konsekwencji. Nie piszę tu wyłącznie o samych obrazkach, które docierają do nas od naszego sąsiada. Masz kredyt? Szykuj się na to, że rata jeszcze bardziej wzrośnie. Wojna oddziałuje na nas wszystkich – niestety.

kredyt rata raty rada polityki pieniężnej wzrost cen
Podaj dalej

Wszystkie osoby spłacające kredyt mają w ostatnim czasie trudne chwile. Niestety, ta decyzja Rady Polityki Pieniężnej raczej nie poprawi im humorów. 8 lutego ogłoszono kolejną podwyżkę stóp procentowych. Podwyżka była o wiele bardziej wyraźna, niż przewidywano. To fatalne informacje dla wszystkich kredytobiorców.

kredyt rata raty rada polityki pieniężnej wzrost cen
fot. pixabay

Rada Polityki Pieniężnej musiała działać – podkreśla „money.pl”. Najpierw kryzys związany z inflacją. Teraz trwający konflikt zbrojny na terenie Ukrainy, do tego tracący na wartości złoty. To musiało się spotkać z reakcją. Eksperci podejrzewali, że stopy mogą wzrosnąć o 0,5%. Ostatecznie wzrosły z 2,75 do 3,5% – podaje „money.pl”. Portal podkreśla, że jeszcze w pierwszych dniach października stawka ta wynosiła 0,1%.

kredyt rata raty rada polityki pieniężnej wzrost cen
fot. pixabay

O ile wzrosną raty kredytów? To oczywiście zależy od rodzaju samego kredytu i stawek. Natomiast eksperci przewidują, że w najbardziej pesymistycznych wariantach podwyżka może wynieść nawet 500 zł (dla tych, którzy mają aktualizację co 6 miesięcy – przypomina „money.pl”). Tabela „expander” wskazuje, że w niektórych przypadkach od początku października rata kredytu mogła do tej pory wzrosnąć nawet o ponad 800 zł.

Przeczytaj również