Legenda motoryzacji nigdy nie była tak tania. Kultowy wygląd, kapitalne osiągi… za 70 tysięcy złotych

Ten samochód to prawdziwa legenda motoryzacji. Niesamowite osiągi, kultowy wygląd, kapitalny styl. I to wszystko za… 70 tysięcy złotych? Szczerze mówiąc, to aż trudno jest w to uwierzyć. Ikona motoryzacji nigdy nie była tak tania. Nigdy nie była tak bardzo dostępna, niemal dla każdego. Czy jest tutaj jakiś haczyk? Czy czysto teoretycznie po zakupie takiego samochodu coś może nas zaskoczyć?

Ford Mustang osiągi silnik cena szósta generacja
Podaj dalej

Osiągi, wygląd… i ta cena

Ford Mustang to legenda. Nie ma co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Trudno o bardziej kultowy, ikoniczny samochód. Na myśl przychodzi mi Porsche 911 i kilka innych modeli, które pomimo upływu wielu lat zawsze będą się dobrze kojarzyły i wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mustang ma jednak pewną przewagę. Mianowicie, niezwykle okazyjną cenę. Nagle okazało się, że Forda Mustanga może mieć niemal każdy. I to w cenie, która w pewnym sensie przeczy logice.

Ford Mustang osiągi silnik cena szósta generacja
fot. Ford

Mustang to ikona. Trudno byłoby zliczyć wszystkie filmy, teledyski, czy gry komputerowe, w których pojawiał się ten samochód. Produkowany od 1964 roku szybko stał się marzeniem wielu osób. Marzeniem, które w pewnym momencie stało się jednak całkiem realne. Sprawnie przejdźmy do szóstej generacji tego klasyka, która była produkowana od 2014 roku w amerykańskim Flat Rock. Zawsze uważałem Mustanga za samochód z absolutnie najwyżej półki. Nigdy nie zapomnę rozmowy z moim ojcem, który pewnego dnia uświadomił mi, że te samochody… wcale nie są takie drogie.

Jak to możliwe?

Szósta generacja Forda Mustanga oferowana była w kilku różnych wariantach silnikowych. Od 2,3 l Ecoboost o mocy 317 koni, czy 3,7 l Fastback o mocy 304 koni, po pięciolitrowe jednostki o mocy zdecydowanie przekraczającej 400 koni mechanicznych. Maksymalnie mogliśmy tutaj kupić samochód z silnikiem o mocy 460 koni. Mowa tutaj o maszynie, która rozpędza się do 250 km/h, a pierwszą setkę osiąga w ok. 4,5 sekundy. Osiągi tego samochodu są po prostu fenomenalne.

Ford Mustang osiągi silnik cena szósta generacja
fot. Ford

Spójrzmy jednak jak wygląda sam stosunek osiągów i mocy do ceny. Na portalu „Autocentrum” w jednym z rankingów porównywana jest wartość 1 konia mechanicznego. Mowa tutaj właśnie o stosunku mocy do ceny. Jednym z samochodów, gdzie ten przelicznik wychodzi najkorzystniej, jest właśnie Ford Mustang szóstej generacji. Oczywiście w parze nie pójdzie tutaj oszczędność i niewielkie spalanie. Natomiast umówmy się – kupując Mustanga nikt nie spodziewa się tego, że będzie to oszczędne auto. To kompletnie nie jest jego charakterystyka.

Ile kosztuje Ford Mustang szóstej generacji?

Przejdźmy do kwestii najważniejszej, czyli do ceny. Tych aut na portalach z ogłoszeniami jest naprawdę sporo. Okazuje się, że Forda Mustanga szóstej generacji z roczników 2014/2015 możemy kupić nawet za 70 tysięcy złotych. Wersję z 5-litrowym silnikiem o mocy przekraczającej 400 koni mechanicznych, nawet z rocznika 2016, znajdziemy dzisiaj za mniej, niż 100 tysięcy złotych. Aż trudno w to uwierzyć. Nagle okazuje się jednak, że Mustang jest opcją… niemal dla każdego.

Zdjęcia: Ford

Źródło danych: Autocentrum

Przeczytaj również