Krzysztof Rutkowski ma nowy samochód. Nie uwierzycie – detektyw kupił sobie wóz opancerzony

Krzysztof Rutkowski ma nowy samochód. Nie uwierzycie – detektyw kupił sobie wóz opancerzony

krzysztof rutkowski nowy samochód

Podaj dalej

Krzysztof Rutkowski to postać znana chyba wszystkim. Najsłynniejszy detektyw w naszym kraju kupił sobie właśnie nowy samochód. Chociaż nie wiemy, czy zwyczajne określenie samochód  do niego pasuje.

Co kupił sobie Krzysztof Rutkowski? AMZ-Kutno to firma produkująca wyjątkowe pojazdy. Ambulanse, busy o specjalnej zabudowie… a także pojazdy wojskowe. Wśród nich opancerzone Dziki, Rosomaki, Żubry…a także pojazdy o nazwie Tur. I właśnie taki Tur VI powędruje do firmy Rutkowskiego.

krzysztof rutkowski pojazd samochód tur

Wikipedia mówi nam o nim tyle, że jest to pojazd opancerzony przeznaczony do transportu osób w warunkach niebezpiecznych. – To nie jest kolejny etap wyścigu zbrojeń… Oglądamy sprzęty, które mogą być przydatne w pracy na co dzień. Są to typowe auta, które powinny uczestniczyć w różnego rodzaju działaniach i akcjach firmy – mówi detektyw telewizji Patriot24.tv.

Pojazd może przewozić 9 żołnierzy, pod maską drzemie 7-litrowy silnik typu diesel, który bardzo dynamicznie wprawia w ruch pojazd o wadze 10 ton. Według informacji „Patriot24.net”, samochód ma wartość około 3 milionów złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News