Korzystasz z myjni bezdotykowej? Uważaj, możesz trwale uszkodzić swój samochód

Korzystasz z myjni bezdotykowej? Uważaj, możesz trwale uszkodzić swój samochód

Podaj dalej

Czy jest prostsza czynność do wykonania przy samochodzie, niż umycie go na myjni bezdotykowej? Wydaje się, że nie ma takiej możliwości. Uważajcie, wbrew pozorom nieodpowiednie mycie samochodu może trwale uszkodzić lakier.

Jak uniknąć zniszczeń? Zacznijmy od tego, że raczej nie należy używać mycia szczotką z myjni. Niesie to za sobą spore ryzyko. Szczotki zazwyczaj są ubrudzone, mają na sobie sporo piachu, co z łatwością może porysować nasz samochód – a tego przecież nikt nie chce.

myjnia

Bardzo istotna jest odległość lancy od karoserii. Jeśli przystawimy ją za blisko, możemy uszkodzić lakier. Na większości paneli, na których wybieramy tryb mycia, podane są zalecane odległości lancy od karoserii. Jeśli ich nie ma, przyjmuje się, że odpowiednia odległość to około 30/40 centymetrów.

myjnia

Specjaliści zalecają też woskowanie. Od czasu do czasu warto zainwestować w pastę i przejechać cały samochód. To z całą pewnością ułatwi nam mycie samochodu w przyszłości i zabezpieczy lakier. Oczywiście nie mówimy tu o trybie „woskowanie” na myjni, tylko o czynności, którą należy wykonać np. ściereczką z mikrofibry samemu przy domu.

Przede wszystkim… Zachowajcie zdrowy rozsądek i myślcie co robicie!

Co za kraj… Nie dość, że zabiorą ci prawo jazdy, to jeszcze zostaniesz obciążony potężną karą

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News