Kolejny odcinek drogi ekspresowej oddany do użytku! To będzie hitowa trasa – Polacy będą korzystać

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 Via Carpatia został oddany do użytku. Kierowcy mogą korzystać z dodatkowych 30 kilometrów trasy, która w domyśle ma zrewolucjonizować transport. Z tej trasy skorzystamy chyba wszyscy.

droga ekspresowa nowy odcinek s19 via carpatia
Podaj dalej

W poniedziałek oddano do użytku nowy odcinek S19 Via Carpatia. Na dobrą sprawę, to oddano aż trzy odcinki o łącznej długości 30 kilometrów. Pierwszy z nich prowadzi z miejscowości Rudniki nad Sanem do miejscowości Nisko. Kolejny to trasa między Niskiem a Jeżowem, trzeci odcinek łączy zaś Jeżowe i Łowisko.

droga ekspresowa nowy odcinek s19 via carpatia
fot. pixabay

Plan jest taki, że jeszcze w tym roku do użytku oddane zostaną nowe odcinki. Docelowo do kwietnia ma zostać ukończona cała trasa Rzeszów – Lublin, a do 2024 cały fragment Rzeszów – Białystok. W Polsce Via Carpatia ma liczyć ponad 700 kilometrów i będzie przebiegać rzez województwa podkarpackie, lubelskie, mazowieckie oraz podlaskie. Połączy zatem północ i południe kraju… ale nie tylko.

droga ekspresowa nowy odcinek s19 via carpatia
fot. pixabay

Via Carpatia to przecież projekt międzynarodowy, łączący północną i południową Europę. Swój bieg droga zacznie w miejscowości Kłajpeda na zachodzie Litwy. Z wybrzeża Morza Bałtyckiego trasa przeleci przez Kowno i wjedzie do Polski. Następnie Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria oraz Grecja. Po drodze między innymi znajdzie się rumuńska Konstanca położona nad Morzem Czarnym, zaś koniec drogi to Saloniki nad Morzem Egejskim.

fot. pixabay

Plan jest doprawdy imponujący. Chyba wielu z nas nie może się doczekać momentu, w którym droga będzie ukończona. Wyobrażacie sobie jak ogromne otwiera to możliwości pod względem chociażby wakacyjnych podróży? Nagle okaże się, że w kilka godzin świetnie przygotowaną, prostą drogą znajdziemy się w Bułgarii, albo Grecji. Brzmi doskonale.

Źródło: Money.pl

Przeczytaj również