Kierowcy, od dzisiaj wyższe opłaty za parkowanie. Podwyżki nawet o 500 procent przerażają

Od 4 stycznia obowiązują nowe stawki jeśli chodzi o opłaty za parkowanie. Kierowcy w Warszawie muszą się z tym pogodzić – w przeciwnym przypadku słono zapłacą. Kary wzrastają o 500 procent!

Kierowcy, od dzisiaj wyższe opłaty za parkowanie. Podwyżki nawet o 500 procent przerażają
Podaj dalej

Jak wyglądają nowe opłaty za parkowanie w Warszawie? Za 1 godzinę 3,90 zł, za 2 4,60 zł, za 3 5,50 zł, za kolejne 3,90 zł. Takie stawki obowiązują od dzisiaj w płatnej strefie od 8:00 do 20:00, czyli o dwie godziny dłużej, niż dotychczas. Kierowcy nie będą już ryzykować.

Ryzykowanie się nie opłaca, bowiem kara za brak biletu wzrosła o 500 procent – z 50 do 250 zł. Chociaż można ją nieco zminimalizować – do 170 zł jeśli dokonamy zapłaty mandatu w przeciągu siedmiu dni od popełnienia wykroczenia.

Dodatkowo, rozszerzono strefy płatnego parkowania. Obowiązują one też na Woli oraz Pradze Północ. Jak z tak kolosalnych podwyżek i przedłużenia czasu płatnego parkowania tłumaczą się władze Warszawy? Wiadomo – covid, czyli dobre wytłumaczenie na wszystko. No i jeszcze zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej, czyli miejscy aktywiści w stolicy mają się dobrze…

Przeczytaj również